عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای کشور:امام خمینی (ره)احیا کننده حکومت الهی در قرن معاصر بود

عضو مجمع نمایندگان طلاب و فضلای کشور گفت:امام خمینی(ره) به عنوان شخصیت بی نظیر جهان بشریت احیا کننده حکومت الهی در قرن معاصر بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی حجت الاسلام حسنعلی آهنگران در مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جوار گلزار شهدای امام زاده سید علی اصغر(ع) ساوه در سخنانی اظهار داشت: امام خمینی (ره) ذخیره الهی بر روی زمین بود و پس از خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شخصیتی مانند آن بزرگوار نداریم.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) به عنوان یک عارف سالک و مجاهد فی سبیل الله و عبد صالح خدا به اسلام و شیعه عظمت قدرت بخشید و ملت ایران را در دنیا مقتدر کرد.

وی تصریح کرد: انقلابی که با تفکر و اندیشه این بزرگ مرد تاریخ بشریت در عصر حاضر بنا نهاده شد به عنوان سرآمد حکومت ها ، جهان را به حیرت واداشت.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) بنیانگذار حاکمیتی است که قطع وابستگی به بیگانگان و خودکفایی اقتصادی سیاسی و اجتماعی مهمترین دستاورد آن بوده است.

نماینده طلاب شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در ادامه با تبیین شاخصه های خط امام گفت: تابعیت محض و فرمانبرداری از منویات ولی فقیه مهمترین شاخصه خط امام است.

وی ادامه داد: امام(ره) بر جایگاه محوری ولایت فقیه همواره تاکید داشتند و لذا پیروان واقعی خط امام(ره) باید همواره این شاخصه محوری را به عنوان رمز اقتدار و عظمت کشور پشتیبانی کنند.

وی تصریح کرد: عظمت و قدرت سیاسی امام خمینی(ره) و نیز نائب بر حقش مقام معظم رهبری به حدی است که رهنمودها و سخنان امام و رهبری در تمامی معادلات جهانی تاثیر گذار است.

وی با بیان این‌که حفظ انقلاب و اسلام و نیز پشتیبانی از ولایت فقیه مهمترین وظیفه همگان است، اظهار داشت: این ملت با امام و آرمان های شهدای والامقام پیمان بسته اند که همواره از دستاوردهای نظام محافظت کرده و از ولی فقیه به عنوان یک نعمت الهی پشتیبانی کنند.

آهنگران خاطر نشان کرد: ملت در خط امام رهبری ایران اسلامی همواره ثابت کرده اند هیچ اراده ای نمی تواند در دفاع از آرمان های انقلاب و نظام خللی ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N318243