یک عضو کمیسیون اجتماعی:

برای تحقق اهداف انقلاب باید 50 سال کار کنیم

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام تاکید کرد: برای دستیابی به اهدافی که امام با انقلاب پایه آن را گذاشته است باید حداقل 50 سال کار کنیم.

فرج‌الله عارفی نماینده مردم جیرفت و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام ضمن تاکید بر ویژگی‌های شخصیتی امام (ره)، گفت: برای تحقق اهداف امام در حوزه‌های مختلف باید حداقل 50 سال کار کنیم.

وی با بیان اینکه شخصیت امام یک شخصیت جامع بود، گفت: بعد از معصومین شخصیتی مانند امام نداشته‌ایم. امام در همه ابعاد سیاسی، علمی و زندگی جامع آن روز خودش بود و به همین خاطر مبارزه‌ای که با نگاه عمیق و دانش بالا آغاز کرد توانست نظامی را مستقر کند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: امام در حوزه داخلی به دنبال رشد همه‌جانبه کشور و استقرار آزادی در مورد ارزش‌های انسانی بود اما آنچه که مدنظر امام بود بسیار بزرگ است و برای دستیابی به آن باید سال‌های زیادی کار کنیم.

عارفی با بیان اینکه اهداف فرهنگی انقلاب هنوز آنچنان که باید محقق نشده است، گفت: با این وجود کشوری که آن روزها در اقتصاد و سیاست و نظامی‌گری کاملا وابسته به خارج بود امروز روی پای خودش ایستاده است.

وی در مورد اهداف بین‌المللی انقلاب گفت: امام به دنبال مبارزه با هرگونه تبعیض و حرکت علیه یکه‌تازی قدرت‌ها بود. در ادامه همین تفکر بود که شوروی از بین رفت و امروز شاهد انهدام بلوک غرب هستیم و می‌توانید ببینید که آمریکا دیگر قدرت برتر نظامی در جهان نیست.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان با اشاره به توان نظامی ایران، گفت: آنچه که در این سال‌ها به دست آورده‌ایم باعث شده است که امروز قدرت‌های بزرگ جهان به خاطر ترس از بازدارندگی توان ایران به خود جرات تعرض علیه ایران را ندهند اما هنوز برای اینکه آن چیزی که امام پایه گذاشته است محقق شود باید کار زیادی انجام شود.

انتهای پیام

کد N317949