با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت

آیین بزرگداشت سالگرد حضرت امام (ره) و شهدای 15 خرداد در ساری برگزار شد

مصلای ساری,مازندران

ساری- ایرنا - آیین بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و پنجاه و یکمین سالگرد شهدای قیام خونین 15 خرداد سه شنبه شب با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در مصلای نماز جمعه شهر ساری برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین معنوی که استاندار مازندران، نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسؤولان دولتی، روحانیون، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در رسای امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی مرثیه سرایی کرد.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت نیز سخنران این مراسم بود که با تشریح مبارزه انقلابی حضرت امام خمینی (ره) علیه رژیم ستمشاهی پهلوی، گفت: امام راحل (ره) در یک دوران بسیار خطرناک مبارزه انقلابی خود را علیه ظلم و ستم در طول سالهای 41 و 42 در کشور آغاز کرد.

حجت الاسلام سیدˈعلی قاضی عسگرˈ افزود: حضرت امام خمینی (ره) در دوره ای که دیکتاتوری و حفقان رژیم پهلوی بر کشور حاکم بود، مبارزه سیاسی و انقلابی را علیه آن آغاز کرد.

وی ادامه داد: رژیم پهلوی با توسعه فساد اخلاقی و بی بندباری قصد نابودی اسلام را داشت به طوری که مبارزان سیاسی و انقلابی را که برای احیای دین اسلام قیام کرده بودند به زندان و شکنجه محکوم کرده بود و قصد داشت هر صدای مخالف را در گلو خفه کند اما امام راحل با همت و پشتیبانی مردم انقلابی ایران علیه این وضع برخاست.

قاضی عسگر از امام خمینی (ره) به عنوان مرجع تقلید مسلمانان یاد کرد و بیان داشت: رژیم گذشته در 15 خرداد ماه سال 42 در مدرسه فیضه قم روحانیون را به خاک و خون کشید و شماری از آنان را به شهادت رساند اما امام راحل سکوت نکرد و با سخنرانی و فریاد تظلم خواهی علیه رژیم وقت، قیام کرد و در سال 57 با پشتیبانی مردم رژیم دو هزار و 500 ساله ستمشاهی را سرنگون کرد و عزت و افتخار را برای ملت ایران به ارمغان آورد.ک/2

609**1654**1504
کد N317892