بیش از 300 شبه نظامی در جنوب و شرق اوکراین کشته شدند

شبه نظامیان,مسکو

مسکو- ایرنا- سخنگوی فرماندهی عملیات نیروهای اوکراینی در مناطق جنوب و شرق این کشور از کشته شدن بیش از 300 شبه نظامی در عملیات نظامی در این مناطق خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روسی ˈپیار گازتاˈ، ولادیسلاو سلزنیف روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: بر اساس اطلاعات اولیه، بیش از 300 شبه نظامی در نبردهای مناطق جنوب و شرق اوکراین کشته شده اند.

وی افزود: در زمان حاضر زد و خوردهای مسلحانه در شهر ˈکراسنی لیمانˈ و بخش سیمونوفکار در استان دونتسک میان نیروهای اوکراینی و شبه نظامیان جریان دارد.

سلزنیف سرنگونی یک فروند بالگرد ˈام.آی-24ˈ اوکراین در منطقه سیمیونوفکا را که رسانه های خبری به نقل از منابع شبه نظامیان اعلام کرده بودند، تکذیب کرد.

وی در مورد تلفات نیروهای اوکراینی گفت: امروز یک ستون نفربرهای زرهی که از خارکف عازم اسلاویانسک شده بود، هدف حمله شبه نظامیان قرار گرفت.

سخنگوی فرماندهی عملیات نیروهای اوکراینی گفت: در این حمله یک دستگاه نفربر زرهی منهدم یک سرباز اوکراینی کشته و 13 نفر دیگر زخمی شدند.

وی از ساکنان مناطق اسلاویانسک، کراماتورسک، کراسنی لیمان و سیمیونوفکار خواست؛ برای حفظ جان خود از خانه ها تا حد امکان از خانه خارج نشوند.

در طول ماه اخیر، هواداران روسیه در سه استان شرقی اوکراین خواهان استقلال از اوکراین و الحاق به روسیه شده اند که این امر با مخالفت دولت اوکراین مواجه شده و تا کنون صدها نفر از هر دو طرف دراین درگیری ها کشته و شمار زیادی نیز زخمی شده اند.

پتر پورشنکو رییس جمهوری منتخب اوکراین بتازگی در سخنرانی خود سرکوب کردن شورشیان مناطق شرقی اوکراین و متحد کردن کشورش را اولویت برنامه خود اعلام کرد.

اروپام/2242**518**1504
کد N317775