مقام ناتو: اکثر نیروهای روس از مرز اوکراین عقب نشینی کرده اند

مرز اوکراین,مقام ناتو

تهران - ایرنا - یک مقام نظامی ˈسازمان پیمان آتلانتیک شمالیˈ (ناتو) روز سه شنبه با اعلام اینکه روسیه بیشتر 40 هزار سرباز خود را از مرز اوکراین عقب کشیده، گفت که نیروهای باقی مانده نیز برای عقب نشینی آماده می شوند.

به گزارش خبرگزاری ˈفرانسهˈ از ˈبروکسلˈ، این مقام که خواست نامش فاش نشود، با اشاره به اینکه ˈناتوˈ هنوز شاهد فعالیت سربازان روس در نزدیکی مرز اوکراین است، اظهار داشت که اکثر این نیروها در حال حاضر عقب نشینی کرده اند.

ˈآندرس فوگ راسموسنˈ دبیر کل ناتو هفته گذشته اعلام کرد که حدود دو سوم از نیروهای روس یعنی معادل 40 هزار سرباز به موجب برآورد این ائتلاف، از مرز اوکراین عقب نشینی کرده اند.

راسموسن امروز (سه شنبه) نیز بار دیگر از روسیه خواست کلیه نیروهایش را از مرز اوکراین به عنوان گام نخست برای کاستن از شدت بحرانی که ناتو را به بازنگری وضعیت دفاعی اش در اروپا وا می دارد، خارج کند.

بر اساس این گزارش، در حالی که بدترین بحران شرق و غرب از زمان ˈجنگ سردˈ با ادامه حملات شبه نظامیان طرفدار مسکو در شرق اوکراین به وقوع پیوسته، وزرای دفاع ناتو در بروکسل گردهم آمده اند تا در مورد تبعات دراز مدت این بحران بر امنیت اروپا بحث و تبادل نظر کنند.

راسموسن در ادامه سخنان خود گفت که ˈاقدامات غیرمسوولانهˈ روسیه، ناتو را به بازنگری وضعیت دفاعی اش وا می دارد، زیرا مسکو نشان داده که برای ترسیم دوباره نقشه مرزها با اعمال زور که کل تصویر امنیتی اروپا را تغییر می دهد، آمادگی دارد.

رسانام**9109**1651
کد N317554