ارائه طرح های اجتماعی مادورو/ ممنوع‌ الملاقات بودن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا

آمریکا اروپا

ارائه طرح های اجتماعی مادورو، ممنوع‌ الملاقات بودن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و استقرار هزار و 600 نیروی جدید در خیابانهای ریو دو ژانیرو از جمله تحولات آمریکای لاتین به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتد پرس، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در همایش مردمی اعلام همبستگی با انقلاب بولیواری چاوز در ایالت باریناس به 10 پیشنهاد دولت برای بهبود اوضاع اجتماعی مردم کشورش اشاره کرد.

مادورو در این همایش که پیش زمینه سومین کنگره حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا در تاریخ 26 تا 28 جولای (چهارم تا ششم مرداد) بود خواستار حمایت طرفداران انقلاب بولیواری چاوز از اجرای این طرح ها در روز 15 ژوئن (25 خرداد) شد.

رئیس جمهوری ونزوئلا با اشاره به شناسایی عوامل ترورها و ناآرامی ها در این کشور و ابراز تاسف درباره پایمال شدن حقوق بشر از سوی اپوزیسیون تاکید کرد که به مخالفان اجازه براندازی حکومت ونزوئلا را نمی دهد.

رویترز نیز با اشاره به ممنوع‌ الملاقات بودن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا که متهم به سازماندهی اعتراضات دولتی علیه مادورو است، گزارش داد که "لئوپولدو لوپز" به مدت سه هفته با همسرش دیدار نکرده است.

لئوپولدو لوپز در فوریه گذشته خارج از کاراکاس روانه زندان شد و احتمال می رود که به 10 سال حبس محکوم شود.

"خوزه میگل اینسولزا" دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) در نشستی با سازمانهای غیر دولتی در پاراگوئه بر لزوم حمایت بیشتر کشورهای آمریکای لاتین از بسته شدن زندان گوانتانامو تاکید کرد.

این اظهارات درحالیست که اقدام دولت باراک اوباما در مبادله پنج زندانی گوانتانامو با یک اسیر آمریکایی دربند طالبان موج انتقادها از کاخ سفید را در پی داشته بطوریکه سناتورهای جمهوریخواه معتقدند اوباما با این کار رویای طالبان را محقق کرده است.

رسانه ها همچنین با اشاره به افزایش تدابیر امنیتی در برزیل از استقرار هزار و 600 نیروی جدید در خیابانهای ریو دو ژانیرو در چارچوب استراتژی امنیتی مسابقات جام جهانی 2014 فوتبال خبر دادند.