نماینده مجلس: استقلال و آزادی ارمغان بزرگ امام (ره) به ملت ایران بود

نماینده مجلس,ارتحال 93

ارومیه - ایرنا - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: استقلال، آزادی و خودباوری ارمغان بزرگ امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به ملت ایران بود.

ˈ نادر قاضی پورˈ سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امام راحل هویت اسلامی را بار دیگر احیاء و ایرانی را با واقعیت ها آشنا کرد و مهمتر از همه به ایرانی فهماند که صاحب قدرت و توانایی بالقوه ای است که می تواند در جهان خود را نشان دهد.

وی اظهار کرد: هویت ایرانی اسلامی سالهای متمادی در غبار جهل و نادانی و زورگویی طاغوت و اربابان او گم شده بود و می رفت تا برای همیشه نابود شود اما قیام امام راحل این هویت مغفول را احیاء و به آن حیاتی دوباره بخشید.

این نماینده مجلس افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب ثابت کرد ایرانی نباید مطیع زور و سلطه بوده و تحت سلطه بیگانگان باشد بلکه این ملت قدرتی دارد که می تواند بواسطه آن به استقلال اقتصادی و فرهنگی رسیده و وابسته به دشمنان نباشد.

قاضی پور ادامه داد: امام راحل وضعیت اسفبار دوران پیش از انقلاب را با درایت خود ترمیم کرد چنانکه بواسطه سیاست توانمندانه توانست عقب ماندگی های به جا مانده از دوران قاجاریه و پهلوی را جبران کرده و ایرانی دیگر به مردم هدیه کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امام راحل حقیقت واقعی ایرانی را به وی شناساند و او را با شخصیت حقیقی خود آشنا ساخت و به او فهماند ایرانی می تواند روی پای خود بایستد و وابسته به بیگانه نباشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اندیشه ها و شعارهای امام (ره) هنوز در ایران و جهان اجرا می شود چنانکه روز قدس یکی از برنامه های ایشان است که هر ساله از آسیا گرفته تا اروپا و افریقا مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

قاضی پور با بیان اینکه امام (ره) در عرصه سیاست نیز شخصیتی ممتاز و تاثیرگذار در جهان بود گفت: نامه تاریخی امام (ره) به گورباچف و هشدار به وی نسبت به آینده شوروی گواه روشنی بر درایت بنیانگذار جمهوری اسلامی است.

قاضی پور ادامه داد: امام (ره) شعار نه شرقی و نه غربی سر داد، اما اعتقاد ایشان بر این نبود که تمام درها به روی دنیا بسته شود و رهبر کبیر انقلاب معتقد به صیانت از ارزش ها و اعتقادات ایران اسلامی بود و در کنار آن بر روابط و تعامل منطقی با جهان نیز تاکید داشتند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه امام راحل در حفظ اصول نظام تعارفی با کسی نداشت اظهار کرد: امام راحل بارها فرموده بود من دیپلمات نیستم بلکه یک انقلابی هستم و به همین خاطر برای حفظ انقلاب هیچ تعارفی با جناح و گروههای خاص نداشت.

قاضی پور با قابل تحسین خواندن شعار نه شرقی و نه غربی امام راحل و شجاعت بی نظیر ایشان در سیاست داخلی و خارجی گفت: امام (ره) نخستین کسی بود که گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و این اوج شجاعت امام راحل بود.

14 خرداد برابر با بیست و پنجمین سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است.

8135/581/ 1495
کد N317012