در گفت‌وگو با ایسنا

سفیر فلسطین در تهران: مواضع دولت توافقی مواضع کلیه گروه‌های فلسطینی است

فلسطين

سفیر فلسطین در تهران گفت: دولت توافقی و مواضع آن مواضع کلیه گروه‌های فلسطینی است.

صلاح زواوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در پاسخ به این که آیا مواضع اعلام شده از سوی محمود عباس در اولین نشست دولت توافقی مواضع جنبش حماس نیز هست، بیان کرد: همه آنچه که در دولت توافق مطرح است مواضع همه گروه‌های فلسطینی است.

وی درباره آینده این دولت و اینکه تا چه اندازه این دولت می تواند موفق عمل کند، اظهار داشت: امیدواریم که این دولت کارش را به خوبی انجام دهد، البته مواضع جنبش حماس درباره این دولت نیز بسیار مثبت بوده است و آنها گفتند که آماده‌اند به این دولت کمک کنند. البته مشکلاتی وجود دارد اما ماموریت این دولت برگزاری انتخابات شورای قانون گذاری و مجلس ملی و انتخاب رییس دولت فلسطینی طی شش ماه آینده است.

زواوی در پاسخ به این که آیا موضع حماس نیز در بحث مقاومت آن چیزی است که از سوی محمود عباس اعلام شده، گفت: الان موضوع مقاومت مسلحانه یا غیرمسلحانه مطرح نیست چرا که دولت فعلی دولتی موقتی است که وظیفه آن تنها مسایلی است که گفته شد.

وی درخصوص واکنش ها در صورت حمله رژیم صهیونیستی نیز بیان کرد: اگر تجاوزاتی از سوی اسراییل انجام شود حتما عکس العملی صورت خواهد گرفت و مقاومتی انجام خواهد شد. علاوه بر آن اسراییل از مخالفان تشکیل این دولت توافقی است.

انتهای پیام

کد N316814