رئیس‌جمهور جدید مصر شنبه سوگند می‌خورد/نام امیر قطر در لیست مدعوین نیست

سیاسی

در حالی که پادشاهان کشورهای حوزه خلیج فارس برای مراسم ادای سوگند عبدالفتاح سیسی دعوت شده‌اند اما نام امیر قطر در فهرست مدعوین نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، رسانه‌های مصری اعلام کردند که مسئولان دعوت کننده از کشورهای مختلف برای مشارکت در مراسم ادای سوگند ژنرال عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور آتی مصر دعوت‌نامه‌هایی را به پادشاهان کشورهای مختلف حوزه خلیج فارس ارسال کرده‌اند اما در لیست دعوت شدگان نام تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر را ذکر نکرده‌اند.

این منابع اعلام کردند که این دعوت‌نامه‌ها توسط سفارتخانه‌های مصر در این کشورها ارسال شده است.

در همین راستا بدر عبدالعاطی، سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر تاکید کرد: این وزارتخانه از طریق هیات‌های دیپلماتیک خود در خارج از کشور اقدام به ارسال این دعوت‌نامه‌ها کرده است.

در حالی که قرار است عصر امروز (سه‌شنبه) کمیته عالی انتخابات مصر بالاخره نام پیروز انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند،‌ نیروهای امنیتی مصر در اطراف مقر کمیته عالی انتخابات به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

منابع مصری اعلام کردند که شنبه آتی مراسم ادای سوگند رئیس‌جمهوری مصر برگزار می‌شود.

روزنامه مصری الیوم نوشت: کاخ ریاست جمهوری مصر در حال آماده‌سازی مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید مصر در کاخ ریاست جمهوری الاتحادیه در شهر مصر جدید است.

این روزنامه نوشت: قرار است 35 رهبر از جمله رهبران حامی وقایع 30 ژوئن که به براندازی حکومت محمد مرسی منجر شد، در این مراسم دعوت شوند.

انتهای پیام

کد N316618