گزارش خبرنگار اعزامی مهر از سوریه/14

حال و هوای جشن و شادی حاکم بر انتخابات/ صف طولانی رای دهندگان در القلمون پاسخ محکم به تروریستها

انتخابات سوریه

مردم سوریه در نخستین ساعات اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری سوریه حال و هوای بسیار متفاوت و شادی را تجربه می کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به سوریه، با آغاز انتخابات ریاست جمهوری سوریه که در آن برای نخستین بار طی دهه های اخیر سه نامزد در انتخابات حضور دارند، مردم این کشور حال و هوای ویژه ای و جدیدی را تحربه می کنند.

در برخی مراکز اخذ رای در استانهای مختلف سوریه مردم علاوه بر شرکت در انتخابات به جشن و پایکوبی مشغول هستند.

در یکی از مراکز اخذ رای در استان حلب یک زن میانسال برای نشان دادن شادی خود فریادی را که زنان عرب در مراسم جشن سرمی دهند، سر داد.

مردم دیرالزور با حضور گسترده در مراکز اخذ رای تاکید کردند که رای آنها در واقع سلاحی علیه تروریسم محسوب می شود.

مردم منطقه جرمانا نیز با ایجاد صفهای طولانی در مراکز اخذ رای، تاکید کردند هیچ ترسی از عملیاتهای گروههای تروریستی نداشته و شرکت در انتخابات را مقدمه برقراری امنیت کامل در سوریه می دانند.

مردم منطقه القلمون نیز که ماهها در محاصره گروههای تروریستی قرار داشتند، با حضور گسترده در انتخابات و تشکیل صفهای طولانی اعلام کردند که در انتخاب رئیس جمهور جدید خود آزادانه رای می دهند.

مردم استان ادلب نیز در نخستین ساعات آغاز رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری سوریه به طور گسترده در مراکز اخذ رای حاضر شده اند.

مردم شهر بانیاس نیز با وجود هوای بارانی، در مراکز اخذ رای حاضر شده و شادی خود را از حضور در این انتخابات ابراز داشتند.

از سوی دیگر، با وجود استقبال گسترده مردم سوریه از انتخابات در هیچ یک از نقاط این کشور مشکل خاصی که روند اخذ رای را دچار مشکل کند، گزارش نشده و عبور و مرور خودروها به صورت عادی جریان دارد.