یک عضو تیم مذاکره‌کننده:

مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5، 14 و 15 خرداد در وین برگزار می‌شود

سیاسی

یک عضو تیم مذاکره‌کننده‌ هسته ای کشورمان از برگزاری مذاکرات کارشناسی میان ایران و 1+5 برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

این عضو تیم مذاکره‌ کننده با اعلام این خبر به خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 با توافق دو سویه 14و 15 خردادماه در وین و همزمان با برگزاری نشست فصلی شورای حکام برگزار می‌شود.

این مذاکرات اولین مذاکرات کارشناسی میان ایران و 1+5 بعد از مذاکرات وین 4 است که برای رایزنی بیشتر میان دو طرف برگزار می‌شود.

شایان ذکر است حمید بعیدی‌نژاد، مدیرکل سیاسی وزارت خارجه و عضو تیم مذاکره کننده در حاشیه دیدار دو جانبه کاترین اشتون و محمد جواد ظریف در استانبول با استفان کلمنت، دستیار رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مذاکره کرد.

همچنین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز یکشنبه به ایسنا گفته بود که در مذاکرات با اشتون در استانبول درباره اینکه کارشناسان فنی و حقوقی بر سر چه موضوعاتی و چگونه مذاکره کنند صحبت کردیم.

ایران و 1+5 همچنان بر سر ‌آغاز نگراش متن توافق جامع و نهایی اختلاف نظر دارند و دو طرف سعی دارند در فرصت باقی مانده در مذاکرات بعدی که 26 تا 30 خردادماه برگزار می‌شود این اختلاف نظرها را به حداقل برساند.

در عین حال در روزهای گذشته رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات و منابع شان احتمال تمدید مذاکرات و نیز توافق اولیه بر اساس برنامه اقدام مشترک را به طور جدی مطرح می‌کنند.

انتهای پیام

کد N316349