انتقاد مقامات رژیم‌صهیونیستی از رویکرد آمریکا و اروپا درقبال دولت آشتی ملی فلسطین

سیاسی

در پی اعلام دیدگاه آمریکا و حمایت این کشور و اتحادیه اروپا از تشکیل دولت توافق ملی فلسطین، مقامات اسرائیلی از این مواضع انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد از دیدگاه اتحادیه اروپا نسبت به دولت توافق ملی فلسطینی این رویکرد را "پیچیده" خواند.

وی در گفتگو با رادیوی ارتش اسرائیل تاکید کرد: اقدامات تندروهای اسلام‌گرا در اروپا خودنمایی می‌کند و حمله اخیر به یک موزه متعلق به یهودیان در بروکسل بیان‌گر این مساله است.

نتانیاهو با انتقاد از دولت‌های اروپایی عنوان داشت: عجیب است که کشورهای اروپایی این جنایت را به شدت محکوم می‌کنند، در حالی که در مورد دولت حماس که یک سازمان تروریستی است و دست به چنین جنایاتی می‌زند به شکل پیچیده و با روشی دوستانه صحبت می‌کنند.

وی افزود: ابومازن توافقی را با حماس که بشکل مستقیم در اقدامات تروریستی غزه دست دارد، امضا کرده است.

در همین راستا، مقامات رژیم صهیونیستی هرگونه مذاکرات با دولت جدید فلسطین را لغو کرده و از نتانیاهو خواستند تا تحریم‌هایی را علیه این دولت اعمال کند.

یک مسوول رژیم صهیونیستی دربیانیه‌ای ضمن ابراز ناامیدی مقامات اسرائیل از وزارت خارجه آمریکا در حمایت از دولت توافق ملی فلسطین تاکید کرد: واشنگتن ممکن است با تشویق محمود عباس ،رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین برای پایان دادن به توافق خود با جنبش حماس و بازگشت به مذاکرات صلح با اسرائیل تلاشهای انجام شده در این راستا را به پیش راند.

از سوی دیگر آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی عنوان داشت که اسرائیل باید روابط صلح‌آمیزی با کشورهای عربی میانه‌رو از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس برقرار کند.

وی توضیح داد: منافع مشترکی میان ما و این کشورها به ویژه در مورد مبارزه با تروریسم و پرونده ایران و سوریه وجود دارد.

انتهای پیام

کد N316269