جهانگیرزاده: اظهارات محمود عباس هدر دادن هویت مبارزات مردم فلسطین است

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات اخیر محمود عباس در مورد به رسمیت شناخته شدن اسرائیل را محافظه‌کارانه و سازشکارانه دانست و گفت: این موضع لزوما موضع ملت فلسطین نیست و ما حتما شاهد مخالفت جدی از طرف مردم، خواهیم بود.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: به نظر من این اظهارات محمود عباس پروژه‌ای بود که آمریکایی‌ها، غربی‌ها و دیگر عوامل رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته دنبال می‌کردند و حالا شنیدن این سخن از زبان مسوولان فلسطینی یعنی تسلیم فشارها و تضییقات شدن و هدر دادن هویت مبارزه شصت و چند ساله ملت فلسطین.

وی افزود: اظهارات محمود عباس با رفتار دموکراتیک منافات دارد، چرا که قاعدتا باید در این باره به آرای عمومی مراجعه شود، اما آقای محمود عباس به خود اجازه داده مبارزات چندین 10 ساله فلسطین را به راحتی پای میز تسامح و پذیرش تسلیم قرار دهد و به نظرم این پیامی جز تسلیم شدن در برابر رژیم صهیونیستی نیست، آن هم نه تسلیم شدن در برابر واقعیت‌های سیاسی و اجتماعی منطقه، زیرا واقعیت اجتماعی رشد بیداری اسلامی و تداوم مقابله فلسطینی‌ها با رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد و این پیام را دارد که مبارزه هنوز باقی است و ادامه دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتار محمود عباس همه فلسطین را به سمت تسلیم در برابر یک رژیم نا به حق می‌کشاند، خاطرنشان کرد: مطمئنم امروز برای رژیم صهیونیستی روز خوبی است، زیرا آنها مانند محمود عباس عقب‌نشینی نمی‌کنند، بلکه پیشروی خواهند کرد و اگر امروز دولت فلسطین، دولت اسرائیل را به رسمیت بشناسد، این به یغما بردن دستاوردهای ملت فلسطین و جریان مقاومت است که شرایط را برای گروه‌های مقاومت سخت‌تر می‌کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موضع محمود عباس را محافظه‌کارانه و سازشکارانه توصیف کرد و گفت: این موضع لزوما موضع ملت فلسطین نیست و ما حتما شاهد مخالفت جدی از طرف مردم، خواهیم بود، زیرا اصل مبارزه و مقاومت امر مطلوبی بوده و کسانی که از این رفتار حمایت کرده‌اند، نباید از رفتار درست و صحیح خود در سال‌های گذشته ابراز پشیمانی کنند، بلکه این رفتار محمود عباس است که برای وی پشیمانی به همراه خواهد داشت.

جهانگیرزاده درباره موضع جمهوری اسلامی در این باره نیز تصریح کرد: من گمان نمی‌کنم موضع ایران در قبال رژیم صهیونیستی تغییر کند، چراکه به رسمیت شناختن اسرائیل توسط محمود عباس یک پذیرش ازسوی مردم نیست و این موضوع به آرای مردم گذاشته نشده و در واقع به نظرات ملت فلسطین بی‌توجهی شده است.

وی در پایان گفت: باید منتظر ماند تا نیروهای مقاومت مواضع‌شان را در قبال اظهارات محمود عباس نشان دهند تا ببینیم رفتار محمود عباس با چه برخوردی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N316250