هاشمی رفسنجانی: مجلس خبرگان با انتخاب آیت الله خامنه ای، راه امام و وحدت جامعه را حفظ کرد

اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجلس سوم در نخستین جلسه علنی مجلس که پس از رحلت امام خمینی(ره)برگزار شد سخنانی ایراد کرد.

بخشهایی از سخنان او را می خوانید:

*این اولین جلسه ای است که مجلس شورای اسلامی بدون حضور امام امت برگزار میکند وتلخترین لحظات کار مجلس شورای اسلامی است وهمینجور که از فضای جلسه انسان میفهمد بی روح ، بی نشاط و دلمرده.

*کاش ما نبودیم بعد از آن همه روزهائی که زیر سایه اماممان کارمان را انجام میدادیم که این روز را ببینیم و من میدانم که این حال را دیگران هم دارند.

*حالا که امام را نداریم راه امام را حفظ کنیم... هیچ چیز خدا و پیغمبر و رهبر ما را از این بیشتر خوشحال نمی کند که ما این راه را حفظ بکنیم.

*امام معتقد بودند که اگر مجلس معزز و محترم بماند درکشور خیلی چیزها محفوظ میماند،‌ و لذا همیشه از مجلس حمایت می کردند واجازه نمیدادند که مجلس تضعیف بشود وهر جا هم احساس میکردند که مجلس کمی کجروی دارد فوراً به داد ما میرسیدند و راه را اصلاح میکردند.

*ما از مجلس خبرگان صمیمانه متشکریم. بنده خودم آنجا هستم ولی الان به اسم مجلس حرف میزنم، از طرف شما حرف میزنم، در سخت‌ترین شرایط با سرعت ودقت و صحت وظیفه خودشان را به خوبی انجام داده اند. انصافاً در آن شرایط روحی که شما میدانید انسان چه حالی دارد اجتماعی در ظرف چند ساعت مهمترین مسأله کشور را آنگونه خوب حل کردند ومناسبترین انسانی که ما امروز در کشور داریم ، نزدیکترین شاگرد امام به شخص امام را انتخاب کردند و راه امام را با این انتخاب بیمه کردندو تضمین کردند و وحدت جامعه را حفظ کردند...

*امیدواریم که در سایه رهبری با هماهنگی همه برادرانمان از هر طرز فکر وسلیقه بتوانیم به این مردم خدمت بکنیم واسلام را در جامعه خودمان آنطوری که شایسته است پیاده بکنیم. والسلام علیکم ورحمه الله

17302

کد N316218