بروجردی:

انتخاب مردم سوریه به معنی تعیین سرنوشت این کشور است

مجلس,سوریه

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما به رأی مردم سوریه احترام می گذاریم و انتخاب مردم سوریه به معنی تعیین سرنوشت این کشور است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، ˈعلاء الدین بروجردیˈ که در رأس هیأت پارلمانی ایران به سوریه سفر کرده است، دوشنبه شب در بدو ورود در جمع خبرنگاران گفت: ما از طرف مجلس شورای اسلامی آمدیم تا از نزدیک شاهد رویداد بزرگ انتخابات سوریه باشیم.

وی افزود: هیأت پارلمانی ایران در ورود به سوریه به دو گروه تقسیم شد، گروهی به ریاست خجسته به حلب و گروهی نیز به ریاست بنده عازم دمشق شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: امیدوارم این گروه از حرکت مردم سوریه حمایت کند.

وی ادامه داد: ما به رأی مردم سوریه احترام می گذاریم و انتخاب مردم سوریه به معنی تعیین سرنوشت این کشور است.

بروجردی تأکید کرد: مردم سوریه هر تصمیم بگیرند، مورد احترام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به همزمانی ایام فرخنده شعبانیه با زمان برگزاری انتخابات سوریه اشاره کرد و افزود: این سفر به درخواست رئیس مجلس سوریه آقای اللحام صورت گرفته است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: به دنیا نشان خواهیم داد که انتخابات سوریه مورد توجه همه مردم است.

هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران متشکل از خجسته، آشوری، بروجردی، شریعتی، بت کلیا، خانلری، خسروی و لاله افتخاری دوشنبه شب وارد سوریه شدند.

همچنین هیأت های پارلمانی از کشورهای فیلیپین، بولیوی، ونزوئلا، تاجیکستان، ایران، زیمباوه و اوگاندا، هیأت ایرانی را در سفر به سوریه همراهی می کنند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده هیأت های پارلمانی عازم به سوریه قرار است در این سفر سه روزه بر روند برگزاری انتخابات در این کشور نظارت کنند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه قرار است در روز (سه شنبه 13 خرداد) در این کشور بر گزار شود. انتخابات سوریان مقیم خارج نیز 7 خرداد در برخی کشورها برگزار شد که در این رابطه برخی کشورهای مخالف بشار اسد از برگزاری انتخابات در کشورشان مانع شده اند.

از طرف دیگر دادگاه قانون اساسی سوریه از میان 24 نامزد ثبت نام کرده سه نفر شامل بشار اسد، ماهر عبدالحفیظ حجار و حسان عبدالله نوری را تأیید صلاحیت کرد.

شبد** 3404
کد N316026