کشته شدن 5 تن در حمله جنگنده های ارتش اوکراین در یکی از مناطق شرقی

حمله

تهران-ایرنا-خبرنگار خبرگزاری نووستی روسیه گزارش داد دست کم پنج تن در حمله هوایی نیروی هوایی اوکراین در شهر لوهانسک در شرق این کشور کشته و شمار زیادی نیز زخمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری صدای روسیه، براساس گزارش ها به دنبال این حمله جنگنده های ارتش اوکراین آتش مهیبی یکی از ساختمان های دولتی در شهر لوهانسک را فرا گرفت و دود غلیظی به هوا برخواست.

به دنبال این حمله هوایی مجروحان به سرعت از این ساختمان خارج شدند و دست کم شش آمبولانس در محل حادثه حضور یافتند.

یک شاهد عینی پس از ترک این ساختمان اعلام کرد که شمار زیادی در این حمله هوایی داخل این ساختمان کشته و زخمی شده اند. پیش از این گزارش شده بود که چندین هواپیمای نظامی بر فراز این شهر به پرواز درآمده اند و در مرکز لوهانسک صدای تیراندازی شدیدی شنیده شده است. این تیراندازی ها نگرانی و ترس را در میان غیرنظامیان ایجاد کرده است.

به دنبال درگیری های چند ساعته میان نیروهای آزادی خواه و گارد ملی وفادار به دولت منتخب اوکراین، نیروهای دفاع از خود در لوهانسک روند تخلیه غیرنظامیان را از مناطق مسکونی در حومه این شهر را که تحت گلوله باران شدید قرار گرفته بود، آغاز کردند.

عملیات های نظامی اوکراین در شرق این کشور همچنان و به رغم درخواست مسکو از کی یف برای توقف آنها ادامه دارد. در این عملیات ها تاکنون شمار زیادی از هر دو طرف درگیر کشته و زخمی شده اند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اخیرا در اظهارنظری گفت که اوکراین باید فورا در راستای متوقف کردن خشونت و برگزاری مذاکرات ملی به دنبال انتخابات ریاست جمهوری در این کشور گام بردارد.

رسانام**9234**1547
کد N315819