ادامه اتهام زنی های آمریکا به روسیه در مورد بحران اوکراین

اتهام زنی

تهران-ایرنا- آمریکا روز دوشنبه بار دیگر مدعی شد به رغم تحریم های آمریکا علیه روسیه به خاطر مداخله اش در امور اوکراین، مسکو همچنان به حمایتهایش از فعالیتهای شبه نظامیان جدایی طلب در اوکراین ادامه می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، ˈجاکوب لوˈ وزیر خزانه داری آمریکا در سخنرانی در واشنگتن گفت: این شواهد و مدارک وجود دارد که روسیه همچنان به اجازه دادن به نقل و انتقال آزادانه سلاح و شبه نظامیان در مرزهایش با اوکراین ادامه می دهد و گام های بعدی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز همچنان نامشخص است.

وزیر خزانه داری آمریکا خاطر نشان کرد این کشور با صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و شرکایش در گروه هفت در راستای پاسخ دادن به بحران اوکراین و ارائه کمک های مالی و فنی به این کشور همکاری کرده است.

وی خاطر نشان کرد: هدف ما این است که به روسیه نشان دهیم اقداماتش در قبال بحران اوکراین و تلاش هایش برای الحاق منطقه کریمه هزینه های در پی دارد.

این مقام ارشد نظامی آمریکا تصریح کرد که نگرش هماهنگ و درست وزارت خزانه داری آمریکا با اعمال تحریم های اقتصادی فشار زیادی را به روسیه وارد کرده است.

جاکوب لو افزود: رئیس جمهوری آمریکا به ما این اختیار را داده تا اگر روسیه به حمایتهایش از جدایی طلبان در شرق اوکراین ادامه دهد، حتی اقدام قوی تری در پیش بگیریم.

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی است که روسیه همچنان تاکید دارد در راستای بی ثبات کردن اوکراین گام برنمی دارد و درخواست کرده که کی یف عملیاتهای نظامی خود را در شرق اوکراین متوقف کند. درگیری ها در مناطق شرقی اوکراین از 13 آوریل تاکنون حدود 200 کشته از جمله دها سرباز، شبه نظامی جدایی طلب و غیرنظامی بر جای گذاشته است.

رسانام**9234**1547
کد N315785