جواب امام موسی صدر به پرسش دخترش درباره ادیان

سیاسی

حورا صدر، فرزند امام موسی صدر، در بیان خاطره ای از پدرش گفت: پاسخ پدرم به سوال من درباره ادیان و پیروان ادیان، نشان می‌داد که اعتقاد قلبی به نزدیکی پیروان ادیان مختلف دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، حورا صدر، فرزند امام موسی صدر و مدیر موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، در نشست اختتامیه دوره‌های سیر مطالعاتی، به دلیل نزدیکی ولادت امام موسی صدر، به درخواست حاضران، خاطره ای از پدرش نقل کرد و گفت: به یاد دارم یک بار، وقتی سنم کم بود از ایشان درباره ادیان و پیروان ادیان پرسیدم. سوالم به طور دقیق خاطرم نیست. شاید این بود که چه کسی در آخرت رستگار است. اما جواب پدرم را کاملا به خاطر دارم. جواب ایشان این آیه از سوریه بقره بود که: به درستی کسانی که مؤمن اند و کسانی که یهودی و نصرانی و صائبی هستند، هرکدام به خدا و دنیای دیگر ‏معتقد باشند و کارهای شایسته کنند، پاداش آن ها پیش پروردگارشان است. نه بیمی دارند و نه غمگین ‏شوند.‏

جوابشان از این جهت برایم جالب بود که این سوال را نه در سخنرانی پرسیده بودم و نه در جمعی که بخواهند شعاری بدهند. حرفی خصوصی بود که به دخترشان می زدند و این پاسخشان نشان داد که به این حرف و نزدیکی ادیان اعتقاد دارند.

این خاطره برای من نشانه این است که آنچه در عمل در مورد نزدیکی ادیان انجام دادند و اینکه دوست داشتند به جای تفرقه همه را جمع کنند، اعتقاد قلبی شان بود. اعتقادی که حتی در جواب دادن به سوال دخترشان هم مشخص است.

انتهای پیام

کد N315603