رییس جمهوری کره جنوبی خواستار آمادگی بیشتر امنیتی کشورش شد

کره شمالی,امنیت

تهران - ایرنا - رییس جمهوری کره جنوبی دوشنبه از مدیر ارشد اداره امنیت ملی آن کشور خواستار آمادگی کامل در قبال تحریکات احتمالی از سوی کره شمالی شد.

خبرگزاری کیودو به نقل از دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی گزارش داد که ˈپارک گئون هایˈ رییس جمهوری کره جنوبی دوشنبه در دیدار با ˈکیم کوان جین ˈ وزیر دفاع آن کشور که یکشنبه به ریاست ˈاداره امنیت ملیˈ برگزیده شد گفت: با توجه به اوضاع منطقه ای ، تهدیدات و تحریکات دائمی از جانب کره شمالی اوضاع امنیتی شکل خطرناکی گرفته و از شما می خواهم که نهایت آمادگی امنیتی را اعمال کنید.

ˈکیمˈ تا زمانی که جانشین وی ژنرال ˈهان مین کوˈ پس از تایید مجلس مقام خود را در وزارت دفاع اشغال کند در این پست فعالیت خواهد کرد.

گزارش ها حاکیست که کره شمالی در هفته های اخیر تهدید کرده است برای مقابله با تحرکات آمریکایی ها و متحد کره جنوبی آن دست به انجام یک آزمایش هسته ای جدید می زند.

براساس این گزارش ؛ سبب جایگزینی ˈکیمˈ به جای ˈکیم جانگ سوˈ جلب اعتماد مردم و بالا گرفتن انتقادها از دولت و بی کفایتی مسئولان آن کشور در برخورد با حادثه دلخراش اردیبهشت ماه غرق شدن یک کشتی مسافری که بیش از 300 کشته باقی گذاشت بوده است. بیشتر کشته شدگان و ناپدیدشدگان این کشتی دانش آموزان بودند.

رسانام**1533**1392
کد N315525