عباس در نخستین جلسه دولت توافقی: این دولت، اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد

سیاسی

نخستین جلسه دولت توافقی فلسطین ساعاتی پس از سوگند، تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نخستین جلسه دولت توافقی فلسطین اظهار کرد: ما گام اساسی را برداشتیم و این دولت را تشکیل دادیم. ما در مرحله استثنایی و دشواری قرار داریم و با کمک خدا بر مشکلات غلبه پیدا می‌کنیم. این دولت همچون دولت‌های پیشین عمل می‌کند و در آن قانون حکم‌فرما بوده و به قوانین احترام گذاشته می‌شود.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این جلسه عنوان داشت: دولت فلسطین به راهکار تشکیل دو کشور پایبند است این دولت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد و توافق‌نامه‌های پیشین از جمله توافق‌های چهار جانبه صلح را قبول دارد. ما به مقاومت مردمی مسالمت‌آمیز و تظاهرات مسالمت‌آمیز پایبند هستیم که این دست از اعتراضات بسیار متمدنانه است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تشریح رویکرد دولت جدید فلسطین گفت: ما به مذاکره با اسرائیل پایبند هستیم چرا که بهترین راه برای دستیابی به حقوقمان را مذاکره می‌دانیم. ظرف 6 ماه دیگر انتخابات برگزار می‌شود. مذاکره با اسرائیل بر عهده سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) قرار دارد.

وی عنوان داشت: مذاکرات میان ما و اسرائیل متوقف شده است اما این ما نبودیم که مذاکرات را به حالت تعلیق درآوردیم. ما می‌گوییم که مذاکرات باید ادامه داشته باشد موافق هستیم که مذاکرات با اسرائیل برای 9 ماه دیگر ادامه یابد اما این امر مشروط به آن است که دور چهارم اسیران فلسطینی آزاد شوند. برای آغاز مذاکرات باید اسرائیل چهارمین مرحله از اسیران فلسطینی را آزاد کند.

محمود عباس تصریح کرد: ما می‌خواهیم در سه ماهه نخست مذاکرات در خصوص مساله مرزها متمرکز شویم. دولت اسرائیل در زمان مذاکراتی که در خصوص مرزها صورت می‌گیرد باید شهرک‌سازی‌ها را متوقف کند.

انتهای پیام

کد N315517