ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همكاری اساسی داشته است

سیاسی

افزایش تعامل ایران با آژانس كه تحت همكاری‌های گام به گام و طرح شفافیت بیشتر در چارچوب توافق ماه نوامبر گذشته صورت گرفت، به آژانس در درك بهتر برنامه هسته‌ای این كشور كمك كرده است.

«یوكیا آمانو» مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز – دوشنبه - در مراسم آغاز به كار نشست فصلی شورای حكام آژانس از همكاری اساسی ایران با دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل متحد تقدیر كرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، آمانو تاكید كرد كه افزایش تعامل ایران با آژانس كه تحت همكاری‌های گام به گام و طرح شفافیت بیشتر در چارچوب توافق ماه نوامبر گذشته صورت گرفت، به آژانس در درك بهتر برنامه هسته‌ای این كشور كمك كرده است.

آمانو افزود: «از این واقعیت كه ایران مفادی كه به آن متعهد شده بود را طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اجرایی كرده است، استقبال می‌كنم.»

در نشست فصلی شورای حكام که در مقر آژانس برگزار می‌شود، ۳۵ عضو شورای حکام درباره مسائل مختلفی از جمله راه‌های تقویت همکاری بین‌المللی در حوزه هسته‌ای، تشعشعات، حمل و نقل و ایمنی پسماند رایزنی می‌کنند.

بررسی و مرور ایمنی هسته‌ای ۲۰۱۴، اجرای برنامه عمل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایمنی هسته‌ای و بررسی فناوری هسته‌ای ۲۰۱۴ از جمله محورهای این نشست است.

انتظار می‌رود در این نشست درباره برنامه هسته‌ای ایران و اجرای پادمان‌ها در این كشور نیز رایزنی شود.

کد N315406

خواندنی از سراسر وب