تسویه‌حساب بدهی کارخانجات و واحدهای تولیدی دریافت‌کننده یارانه

سازمان بازرسي كل كشور

پس از پیگیری سازمان بازرسی کل کشور، 85 درصد کل مبلغ یارانه پرداختی به کارخانجات و واحدهای تولیدی دریافت‌کننده یارانه از دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین تکلیف شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اداره کل نظارت و بازرسی امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: در بررسی‌ها مشخص شد کارخانجات و واحدهای تولیدی دریافت‌کننده یارانه از دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بدهی‌های خود را تسویه حساب نکرده‌اند، لیکن دفاتر مالی وزارت صنایع و معادن (سابق) خلاف این مسئله را نشان می دهد و مغایرت عمده‌ای میان دفاتر مالی وزارتخانه و اسناد موجود در دفتر تخصصی مذکور وجود دارد.

بر این اساس پیشنهاد شد تا معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارتخانه ضمن رعایت قوانین و مقررات نسبت به تعیین تکلیف وضعیت بدهی‌های سنواتی واحدهای تولیدی بابت یارانه‌های دریافتی و رفع مغایرت فوق الاشاره اقدام کند.

در ادامه مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای اظهار کرد: 85 درصد کل مبلغ یارانه پرداختی تعیین تکلیف و ثبت دفاتر و اسناد مالی شده و جهت ثبت الباقی نیز مکاتبات لازم با کارخانجات انجام و مراتب به دیوان محاسبات منعکس شده است.

انتهای پیام

کد N315405