نظرات صریح ناطق نوری در باره انتقاد ازدولت،تندروهای هردوجناح،برخورد پلیسی با بدحجابی و ...

حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با خرده‌گیری از انتقادهای صورت گرفته علیه دولت گفت: انتقاد از دولت آقای روحانی بهانه دادن به آمریکاست.

 

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی بیت امام جمعه اهواز وی در دیدار با علما و طلاب اهواز افزود: چرا با انتقاد از دولت آب به آسیاب دشمن بریزیم؟! اگر مسائلی در داخل کشور وجود دارد باید در محافل داخلی بیان کرد و دیگر نیاز به طرح آن‌ها روی منبر و در رسانه‌های گروهی و اجتماعی نیست.

وی افزود: من همواره قاطعانه و صریح سخن گفته‌ام، ازکسی ترسی ندارم و اگر نقطه ضعفی باشد، با صراحت اعلام موضع کرده و نقد خود را بیان می‌کنم، اما علت سکوت فعلی من مصلحتی است که در راستای تقویت نظام قائل به آن شدم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دراین دیدار که نماینده ولی فقیه درخوزستان نیز حضور داشت در پاسخ به سؤال یکی از شرکت‌کنندگان مبنی بر اینکه شما چندین سال قبل به عنوان لیدر جریان اصولگرایی بودید! اما اکنون چطور شده که از این جریان خارج شده و وارد اصلاحات شدید؟، بیان داشت: اساسا من روش رادیکالی دو جریان اصلاحات و اصولگرایی را به هیچ وجه قبول نداشته و مخالف این گونه حرکات هستم. من اصولگرای معتدل هستم اما اقدام‌های رادیکالی را به هیچ وجه قبول ندارم. من در اصول، اصولگرایی معتدل هستم.

حجت‌الاسلام ناطق نوری افزود: درست است که من اصول‌گرا هستم اما اصول‌گرایی به معنای تندروی و انجام اقدام‌های رادیکالی را به هیچ وجه قبول نداشته و مخالف سرسخت تندروی هستم. همانگونه که معتقدم تندروی‌های جریان اصلاحات به انقلاب ضربه زد، تندروهای اصولگرایان نیز به انقلاب ضربه زدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این که تندروی را هیچ کس حتی رهبری هم قبول ندارد، اظهار داشت: اینکه برخی‌ها جلوی سخنرانی سیدحسن خمینی که در کنار مقام معظم رهبری ایستاده بود را بگیرند، اقدامی اشتباه و غلط بوده و نتیجه‌ای جز ضربه به نظام و انقلاب را در پیش نداشت.

حجت‌الاسلام ناطق نوری، با تأکید بر این که میزان مقام معظم رهبری است، گفت: مسؤولان حرکت خود را باید بر معیارهای مقام معظم رهبری تنظیم کنند و مراقب باشند که نه فراتر از او قدم بردارند و نه عقب‌تر از او؛ چرا که در این صورت یا جزو خوارج خواهند شد و یا از قافله عقب خواهند ماند.

وی درپاسخ به سووال یکی دیگر از طلاب در خصوص وضعیت حجاب درجامعه، عامل عمده بروز این معضل اجتماعی را وضعیت بد اقتصادی دانست اما افزود: باید شیوه برخورد با آن اصلاح شود. اینکه نیروی انتظامی یا منکرات به طور مستقیم برخورد کنند، شیوه اشتباهی است و در برخی اوقات نتیجه عکس و نامطلوبی نیز داشته است.

حجت‌الاسلام ناطق نوری گفت: با قلع و قمع دختران و پسران، اوضاع فرهنگی جامعه خوب نمی‌شود.

وی افزود: هم اکنون اگر جوانی بخواهد بر خلاف حکومت عمل کند و یا به نوعی اعتراضی نسبت به دولت و حکومت داشته باشد، اعتراض خود را با تغییر ظاهر و بی حجابی نشان می‌دهد که باید برای حل این موضع آسیب‌شناسی دقیقی صورت گیرد و تنها به برخورد با معلول اکتفا نکنیم.

حجت‌الاسلام ناطق نوری فشارهای اقتصادی را مهم‌ترین عامل بدحجابی عنوان کرد و افزود: برای رفع مضلات فرهنگی باید مشکلات و دغدغه‌های اصلی مردم را بر طرف کرد؛ چراکه مشکلات معیشتی تأثیری مستقیم بر فکر و روحیه مردم، به ویژه جوانان دارد.

 

17503

کد N315370