تحولات افغانستان/

"سیاف" به حامیان عبدالله پیوست/ کشته شدن اتباع ترکیه در ننگرهار

آسیا اقیانوسیه

کشته شدن سه مهندس ترکیه در پی حمله انتحاری در ولایت ننگرهار و حمایت "عبدالرب رسول سیاف" از عبدالله از جمله تحولات مهم افغانستان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آسوشیتد پرس از کشته شدن سه مهندس ترکیه و زخمی شدن یک فرد دیگر در پی حمله انتحاری به خودروی حامل مهندسان این کشور در ولایت ننگرهار افغانستان خبر داد.

بر این اساس مهاجم انتحاری سوار بر یک موتور سیکلت صبح امروز دوشنبه مواد منفجره همراه خود را در نزدیکی خودرو مهندسان ترکیه که مشغول ساخت مراکز پلیس برای یک کارگاه ساختمانی بودند، منفجر کرد.

این نخستین باری است که مهاجمان انتحاری به خودرو حامل شهروندان ترک در ننگرهار حمله می کنند. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته و مقامات ترکیه نیز در این باره اظهار نظر نکرده‌ اند.

خبر دیگر اینکه عضو ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که "عبدالرب رسول سیاف" نامزد دیگر ریاست جمهوری این کشور به حامیان تیم انتخاباتی عبدالله پیوسته است.

"زلمی رسول"، "گل آغاشیرزی" دو نامزد دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، "محمود کرزای"، "جمیل کرزی" برادران "حامد کرزای" و "امرالله صالح" رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان نیز حمایت خود را از نامزدی عبدالله در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده اند.

همزمان با افزایش حمایتها از نامزدی عبدالله عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، "عبدالرحیم ایوبی" رهبر حزب "متحد ملی افغانستان" نیز پس از "محمد داود سلطان زوی" نامزد  دور اول انتخابات و "صبغت الله مجددی" رئیس جمهور سابق افغانستان حمایت خود را از نامزدی اشرف غنی احمدزی رهبر تیم انتخاباتی "تحول و تداوم" اعلام کرد.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، شورای امنیت ملی افغانستان ضمن محکوم کردن حملات موشکی از خاک پاکستان به مناطق شرقی این کشور، پاکستان را به اخلال در دور دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری این کشور متهم کرد.