نیروی هوایی روسیه به تسلیحات جدید و مدرن مجهز می‌شود

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: نیروی هوایی این کشور قرار است سیستم‌های جدید دفاع ضد موشکی و هواپیماهای جدید دریافت کرده و مانورهای گسترده نظامی تا پایان 2014 برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، سرهنگ "ایگور کلیموف"، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: تا پایان سال جاری میلادی، نیروی هوایی روسیه هواپیماها، هلیکوپترها و ایستگاه‌های مدرن راداری جدید خواهد داشت و با موشک‌های سطح به هوای 400-s و سیستم دفاع هوایی کوتاه برد مجهز می‌شود.

این مقام مسئول افزود: نیروهای هوایی روسیه قصد دارد تا یگان خود را با بمب‌افکن‌های جدید سوخو 34 – su، جنگنده‌های s35 – su و sm 30-su، یاک – 130، هواپیماهای باربری، توپولف 214 ‌Tu که آنتونف 100-148 و چند هلیکوپتر جنگی مجهز هستند این سخنگو به تعداد جنگ افزارهای نظامی اشاره‌ای نکرد.

در سپتامبر 2013، روسیه یک مانور گسترده و بزرگ استراتژیک با نام 2014- vostok برگزار کرد و در همین راستا، این سرهنگ ارتش روسیه امروز (دوشنبه) به رسانه‌ها گفت که فرماندهی نیروی هوایی روسیه بر همکاری استراتژیک و تاکتیکی واحدها و یگان‌ها در عملیات نظامی تاکید دارد.

انتهای پیام

کد N315058