با اشاره به حضور گسترده سوری‌های خارج از کشور در انتخابات

موسوی: استقبال سوری‌ها از انتخابات تمام دنیا را شگفت‌زده کرد

سیاسی

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: هر چند در گذشته دولت سوریه از هرگونه سازشی با رژیم صهیونیستی ممانعت می‌کرد ولی از این پس کاملا در مقابل سازش‌ها مقاومت خواهد کرد.

امیر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به استقبال مردمی از انتخابات سوریه خاطرنشان کرد: خوشبختانه برخلاف انتظارها فضای خوبی در این کشور برای انتخابات ریاست‌جمهوری برقرار است.

وی ادامه داد: برخی کشورهای منطقه و دشمنان سوریه گمان نمی‌کردند دولت فعلی سوریه با وجود تمام فشارها و شرایط سخت امنیتی بتواند انتخاباتی برگزار کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به استقبال سوری‌ها از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در خارج، گفت: استقبال سوری‌نشین‌های خارج کشور از این انتخابات تمام دنیا را شگفت‌زده کرد زیرا ملت سوریه با تمام مصیبت‌هایی که بر سرشان آمد در خارج از خاک‌شان و اردوگاه‌هایی که در آنها مستقر بودند در پای صندوق‌های رای حاضر شده و مشارکتی در سطح بالا داشتند و این استقبال به ویژه در کشورهای لبنان و اردن چشمگیر‌تر بود.

موسوی خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به موعد انتخابات ریاست‌جمهوری در سوریه شاهد هستیم که ارتش این کشور توانست بسیاری از مناطق مهم این کشور را آزاد ساخته و امنیت را در سوریه حاکم کند البته برخی مناطق مرزی این کشور با عراق همچنان شاهد ناامنی‌هایی هستند ولی به طور کلی سوریه مشکل خاصی برای برگزاری انتخابات ندارد زیرا حدود 80 درصد این کشور از امنیت کامل برخوردار است.

وی با بیان اینکه ملت سوریه به انتخابات ریاست‌جمهوری آتی به عنوان رفراندوم نگاه می‌کنند، تاکید کرد: حتی آنهایی که نسبت به اسد و دولت او نظر منفی داشتند امروز نسبت به رویکرد خود بازنگری کردند و به دلیل وحشی‌گری‌هایی که از سوی مخالفان بر مردم سوریه وارد شد آنها هم به صف رای‌دهندگان پیوستند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: هر چند فضای حاکم بر جامعه سوریه بسیار مثبت است ولی نباید فراموش کنیم که دشمنان نیز خاموش ننشسته و از فرصت‌ها برای تجاوز و ضربه زدن به سوریه استفاده خواهند کرد برای مثال رژیم صهیونیستی نیز تجاوزهایی به این سرزمین داشته و در حال حاضر هم به مخالفان دولت در جنوب درعا کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: آمریکا هم تلاش می‌کند شرایط منطقه را به گونه‌ای تغییر دهد که وضعیت به نفع سوریه نباشد. همچنین برخی از کشورهای عربی نیز همچنان بر لجاجت خود ادامه می‌دهند بنابراین در مجموع به نظر می‌رسد عصبانیت دشمنان سوریه از اقدامات دولت سوریه بوده و مشخص است که شرایط به نفع ملت سوریه خواهد بود.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به حمایت کاندیداهای سوریه از محور مقاومت، خاطرنشان کرد: قبلا سوریه مانند الجزایر و سودان در خط ممانعت بود یعنی از هرگونه سازش در منطقه با رژیم صهیونیستی ممانعت به عمل می‌آورد ولی از این پس کاملا در خط مقاومت قرار خواهد گرفت و با روی کار آمدن مجدد اسد سیاست‌های سوریه تفاوت چندانی با لبنان و جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

وی در پایان تاکید کرد: از این پس سوریه از نظر سیاسی و امنیتی به سمت مقاومت مستحکم و با ثباتی پیش رفته و از نظر اسلامی نیز شاهد خواهیم بود که نسبت به گذشته تعدیلاتی خواهد یافت.

انتهای پیام

کد N314984