ناآرامی ها در جنوب شرقی ترکیه ادامه دارد

پ,ک

آنکارا- ایرنا- ناآرامی و درگیری بین نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه و عناصر و هواداران حزب غیرقانونی کارگران کرد این کشور (پ.ک.ک) در استان ˈدیاربکرˈ در جنوب شرقی ترکیه همچنان ادامه دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه، فرمانداری دیاربکر امروز(دوشنبه) با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که در درگیری های یک هفته اخیر بین نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه با عناصر و هواداران ˈپ.ک.کˈ در این استان تاکنون 13 نفر از نیروهای نظامی و امنیتی زخمی و 16 نفر از اعضای ˈپ ک کˈ نیز دستگیر شده اند.

در این اطلاعیه به شمار مصدومان عناصر و هواداران ˈپ.ک.کˈ اشاره ای نشده است.

در این اطلاعیه آمده است: یکی از نیروهای نظامی ترکیه پس از اصابت گلوله به بیمارستان منتقل و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه بستری شده است.

این اطلاعیه می افزاید: عناصر و هواداران ˈپ.ک.کˈ در طول یک هفته گذشته 54 بار در نظم عمومی استان اخلال ایجاد کرده اند.

منابع خبری ترکیه پیش از این اعلام کرده بودند که سه نظامی ترکیه در درگیری با عناصر و هواداران حزب غیر قانونی کارگران کرد این کشور (پ.ک.ک) زخمی شدند.

سه نظامی ترکیه در درگیری با عناصر و هواداران ˈپ.ک.کˈ به هنگام پاکسازی جاده ˈدیاربکر - بیگنولˈ زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش این منابع خبری، هواداران ˈپ.ک.کˈ همچنین به یک کارگاه ساختمانی در استان ˈشپشˈ حمله کردند و به درگیری با نیروهای امنیتی ترکیه پرداختند.

عناصر و هواداران ˈپ.ک.کˈ در اعتراض به احداث پاسگاه های نظامی در مناطق روستایی دیاربکر با ایجاد موانعی جاده دیاربکر - بینگول را مسدود کرده بودند.

براساس این گزارش، نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه با استفاده از خودروهای زره پوش و پرتاب گاز اشک آور، هواداران ˈپ.ک.کˈ را پراکنده و جاده مسدود شده را باز کردند.

خاورم ** 230/1275
#پ #ک
کد N314829