تاکید هروی برای گسترش تعامل وزارت خارجه با گروه‌های دوستی پارلمانی

سیاسی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – ایتالیا بر ضرورت گسترش تعامل وزارت امور خارجه و سفارتخانه های ذیل این وزارتخانه با مجلس و گروه‌های دوستی و پارلمانی تاکید کرد.

جواد هروی در گفت‌وگو با پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بر ضرورت تعامل وزارت امور خارجه و سفرا با گروه‌های دوستی پارلمانی تاکید کرد و گفت: متاسفانه تعامل وزارت خارجه با مجلس در یکی دو سال گذشته با توجه به اینکه وزارت خارجه از جانب مجلس و نمایندگان تایید شده در بسیاری از امور جدی نبوده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – ایتالیا ادامه داد: وزارت امور خارجه خودرای حرکت کرده است و به همین خاطر احساس می‌شود که این وزارت خانه نخواسته در آنچه که انجام می‌دهد از بنیه علمی گروه‌های دوستی و نمایندگان استفاده کند.

این عضو فراکسیون اصول‌گرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه سیاست خارجی عرصه وسیعی است که محوریت کارش براساس تعامل می‌باشد خاطرنشان کرد: متاسفانه در این زمینه سفرای ما در کشورهای مختلف تعاملی با مجلس ندارند و بسیاری از سفرا سعی می‌کنند ارتباطی با مجلس و نمایندگان نداشته باشند.

هروی تصریح کرد: علیرغم اینکه گام عملی برای همسویی و همراهی با گروه‌های دوستی و پارلمانی برداشته نشده است اما ضرورت دارد همانند سایر کشورهای دنیا که از بنیه علمی پارلمان به عنوان ابزاری کارآمد استفاده می‌کنند در ایران نیز همانگونه عملی شود.

وی در پایان اظهار کرد: به نظر می رسد وزارت امور خارجه در مقولات مربوط به گروه‌های دوستی پارلمانی در حد شعار باقی مانده و جای گله‌مندی است.

انتهای پیام

کد N314466