تابش: تیم ملی فوتبال ایران، پیام‌رسان صلح، دوستی و همزیستی با محیط زیست باشد

سیاسی

نایب رئیس فراکسیون ورزش با بیان اینکه مردم از تیم ملی توقع دارند که در جام جهانی تجلی ویژگیها و صفات منحصر به فرد یوزپلنگ ایرانی باشد، ابراز امیدواری کرد که بازیکنان تیم ملی در این بازی ها پیام رسان صلح و دوستی و همزیستی با محیط زیست باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدرضا تابش شب گذشته در سالن همایش های صدا و سیما در مراسم بدرقه تیم ملی که توسط انجمن دوستی ایران و برزیل، ‌سفارت برزیل در تهران،‌ مجمع جهانی امید،‌ حامیان تیم ملی و جمعی از شخصیت های کشوری علاقه مند به فوتبال و مردم برگزار شده بود به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدا با تبریک میلاد فرخنده حضرت اباعبدا...(ع) ،‌حضرت سجاد(ع)، ‌حضرت ابالفضل العباس(ع) با تشکر از برگزار کنندگان این مراسم و حامیان تیم ملی فوتبال و تمامی مردم خونگرم و ورزش دوست کشورمان از زحمات دولت دوست و مردم خونگرم برزیل که میزبانی مسابقات را بر عهده دارد سپاسگذاری کرد.

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از جانب عموم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که جمع کثیری از آنها در فراکسیون ورزش عضویت دارند و به طور خاص از طرف ریاست محترم مجلس حمایت ویژه قوه مقننه از ورزشکاران بطور عام و فوتبالیست های عزیزمان بطور خاص که آماده نبرد در مسابقات جام جهانی می شوند، را اعلام می دارم.

نائب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به مسابقات جهانی موجب افتخار ایرانیان شد گفت: این رخداد مبارک سبب تقویت روحیه ملی و شادابی و نشاط جامعه شد و بی شک مجلس و به ویژه فراکسیون ورزش در جهت اعتلا ورزش کشورمان و حمایت از تیم ملی فوتبال ایران از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

تابش ‌افزایش بودجه 560 میلیارد تومانی سال 92 وزارت ورزش و جوانان به رقم 1200 میلیارد تومان در سال جاری را از نمونه حمایت های مجلس از ورزش کشور عنوان کرد.

وی تاکید کرد: ملت ما از فوتبالیست های کشورمان انتظار دارند در مصاف با رقیبان با شجاعت ، شهامت ، جنگندگی و تعصب و رعایت موازین اخلاقی ، عظمت و شأن و جایگاه والای تاریخی و فرهنگی ایرانیان را به نمایش بگذارند و تجلی ویژگیها و صفات منحصر به فرد یوزپلنگ ایرانی که تصویر آن هوشمندانه به پیراهن آنها نقش بسته است باشند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نیک می دانید که یوزپلنگ ایرانی بدلیل برخورداری از صفات ممتازی مانند ‌شجاعت ، جسارت ، تیزبینی و روح حماسی مورد توجه شاعران بزرگ حماسه سرای ایران مانند فردوسی ، فرخی سیستانی، منوچهری ، عنصری و رودکی بوده است و این مفاخر ادب و فرهنگ ایران درباره و یژگیهای آن سروده های ماندگاری دارند. از طرفی تربیت‌پذیری یوز و همزیستی مسالمت آمیزش با انسان، آدمیان را بر آن داشت تا از این حیوان برای شکار گوزن، آهو و باز بهره می جستند.

وی ابراز امیدواری کرد که ‌ بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که اینک تصویر این شکارگر بزرگ ایرانی بر پیراهنشان نقش بسته ، با الهام از قدرت و شجاعت و جنگندگی یوز، در شکار گوزن های آفریقایی، آهوان بوسنیایی و بازهای آرژانتینی موفق باشند.

تابش خاطر نشان کرد: امیدوارم تیم ملی فوتبال ایران که در این ایام امید ملتی بزرگ و با فرهنگ و انساندوست هستند، پیام رسان صلح و دوستی و همزیستی با محیط زیست همراه با روح پهلوانی و جوانمردی باشند و چنان مقتدرانه بدرخشند که این بیت زیبای شاعر حماسه سرای ایرانی حکیم ابوالقاسم فردوسی ورد زبان رقبای تیم ملی فوتبال کشورمان گردد کهیکی چاره سازد، بیاید به جنگ/کند دشت نخجیر بر یوز، تنگ.

انتهای پیام

کد N314448