رئیس‌جمهور مستعفی آبخازیا از حامیانش خواست راهپیمایی نکنند

رئیس جمهور مستعفی جمهوری خودمختار آبخازیا از حامیانش خواست از برگزاری راهپیمایی امروز (دوشنبه) امتناع کنند و همچنین از ملت خواست خویشتنداری خود را نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، الکساندر آنکواب، رئیس جمهور مستعفی جمهوری خودمختار آبخازیا از حامیان و طرفدارانش خواست تا به انجام اقدامات تحریک‌آمیز دست نزده و از برگزاری هر گونه راهپیمایی امتناع کنند.

حزب حامی دولت آمتساخا قرار بود امروز برای حمایت از سیستم قانون اساسی آبخازیا در سوخوم، پایتخت دست به یک راهپیمایی گسترده بزند.

آنکولاب با اعلام اینکه امیدوار است مردم وضعیتش را درک کنند، افزود: من از تمامی کسانی که حامی من هستند متشکرم و هیچ شکلی ندارم که حمایت‌ها از من صادقانه است. در تمام این مدت، من پیام‌های زیاد و صدها تلفن دریافت کردم. من می‌دانم که مردم نگران سرنوشت کشور، من و تحولات کنونی هستند. من کاملا مطمئنم که تمام اقدامات و تلاش‌های ما به هدر نرفته و به شخص بعدی می‌تواند کمک کند.

آنکواب گفت: پس از رایزنی با فعالان مدنی، رای دهندگان و حامیان این تصمیم را درباره استعفا گرفته‌ام البته می‌دانم که این تصمیم در پی رایزنی با تمام مردم گرفته نشده اما تنها تصمیم درست است.

در همین حال، والری بگانبا، رئیس پارلمان آبخازیا که توسط پارلمان به عنوان رئیس جمهور موقت منصوب شده با آنکواب جلسه‌ای خصوصی داشت و رئیس جمهوری مستعفی آبخازیا امور کشور را به وی سپرد.

انتهای پیام

کد N314202