یک نماینده مجلس: امیدواریم شاهد استقرار کامل نظام جمهوری اسلامی باشیم

سیاسی

نماینده مردم میناب و رودان در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که ضمن دستیابی به اهداف بلند رهبر کبیر انقلاب، شاهد استقرار کامل نظام جمهوری اسلامی در همه ابعاد و صدور انقلاب باشیم.

سیدعبدالکریم هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اهداف امام (ره) همان اهداف نظام جمهوری اسلامی و همان شعارهایی است که مردم در زمان انقلاب به تاسی از رهبر کبیرمان سر می‌دادند. بحث اساسی در این شعارها، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و استقلال از شرق و غرب، خودکفایی کشور و عدم وابستگی به بیگانگان بود که خوشبختانه توانسته‌ایم بخش زیادی از این شعارها را محقق کنیم.

وی استقلال اقتصادی را از اهداف مدنظر امام (ره) در جریان انقلاب اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: ما بر همین اساس به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی هستیم تا اگر به جایی رسیدیم که دشمنان خواستند ما را آسیب‌پذیر کنند، بتوانیم کشورمان را اداره کنیم و خوداتکایی در اقتصاد را شاهد باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقلال جمهوری اسلامی در سیاست خارجی اضافه کرد: جمهوری اسلامی آرمان‌های خود را براساس منافع مردم و کشور دنبال می‌کند. ما از مستضعفین جهان و همه مظلومان حمایت می‌کنیم و این سیاست براساس اهداف عالیه نظام که بنیانگذار جمهوری اسلامی آن را تدوین کرده، پیگیری می‌شود که همان اهداف اسلام و آن چیزی است که پیامبر (ص) نیز دنبال می‌کردند.

هاشمی ادامه داد: ما باید از سر قدرت با کشورهای دنیا ارتباط داشته باشیم نه از سر سلطه‌پذیری، اگر امروز سرمان در مذاکرات بالاست، به خاطر این است که به دانش هسته‌ای، قدرت علمی و مرزهای علم و دانش دست یافته‌ایم و دشمن ناچار است با ما سر میز مذاکره بنشیند، چراکه ما در چانه‌زنی‌های سیاسی، حرف اول را می‌زنیم.

نماینده مردم میناب و رودان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شعار آزادی نظام جمهوری اسلامی محقق شده تاکید کرد: مردم ما آزادند که همه ارکان نظام را مستقیم یا غیرمستقیم خودشان انتخاب کنند و حرف‌شان را آزادانه بزنند. روزنامه‌ها و جراید هم آزادند که از مسوولان و حکومت انتقاد کنند و آنها موظف به پاسخگویی هستند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اهداف اولیه انقلاب خاطرنشان کرد: ما امیدواریم ضمن دستیابی به اهداف بلندی که رهبر کبیر انقلاب که آن را دنبال می‌کردند، شاهد استقرار کامل نظام جمهوری اسلامی در همه ابعاد و صدور انقلاب باشیم. قرار نیست که ما به کشوری لشگرکشی کنیم بلکه فرهنگ انقلاب ما در دنیا رسوخ کرده و انقلابیون و آزادگان جهان مسیر و منش انقلاب ما را به عنوان الگو پذیرفته‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خیزش‌های منطقه و سرنگونی رژیم‌های دیکتاتوری را نشات گرفته از انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: این مسیر ادامه دارد و ان‌شاءالله شرایط بهتر خواهد شد و ما می‌توانیم با غلبه بر مسائل اقتصادی و فرهنگی این الگو را در سایر کشورها گسترش دهیم و نمونه خوبی برای خیلی جوامع باشیم.

هاشمی در پایان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم همه آرمان‌ها و اهداف نظام و انقلاب و شعارها و اهداف عالیه رهبر کبیر انقلاب اسلامی را به منصه ظهور برسانیم و بر مشکلاتی که بر سر راهمان وجود دارد، چیره شویم.

انتهای پیام

کد N314167