کمیته انتخاباتی مصر درخواست نامزد شکست خورده ریاست جمهوری را رد کرد

انتخابات,درخواست

تهران ، ایرنا - کمیته انتخاباتی مصر از رد درخواست نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در باره نتایج رای گیری که موجب پیروزی چشمگیر عبدالفتاح السیسی فرمانده سابق مصر در انتخابات شد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره ،ستاد انتخاباتی صباحی روز جمعه شکایت نامه ای برای کمیته فرستاد و نسبت به آنچه که ˈ وجود تبلیغات انتخاباتی در داخل حوزه های انتخاباتی ˈ توسط هواداران سیسی خواند در میان دیگر تخلفات اعتراض کرد.

براساس نتایج اولیه انتخابات ، حمدین صباحی رقیب السیسی و سیاستمدار چپ گرا تنها سه درصد آرای انتخابات هفته گذشته را به خود اختصاص داد و این نتایج نشان از پیشتازی سیسی با کسب 93 درصد آراء دارد.

در بیانیه کمیته انتخاباتی به جزئیات حکم کمیته در مورد این درخواست اشاره نشده است . این کمیته گفت : نتایج رسمی سه شنبه شب اعلام خواهد شد.

این رای گیری ده ماه پس از برکنار شده محمد مرسی رییس جمهوری اسلام گرای منتخب مصر از قدرت توسط ارتش در واکنش به اعتراضات انجام شده علیه حکومت وی انجام شد.

دولت تحت حمایت ارتش از آن زمان سخت گیری شدیدی در مورد هواداران مرسی به عمل آورد و صدها نفر از آنان را کشت و هزاران نفر دیگر را زندانی کرد.

ستاد انتخاباتی صباحب همچنین خواستار لغو نتایج رای گیری به دلیل نادیده گرفته شدن قوانین و مقررات مربوط به انتخابات شده بود.

صباحی در انتخابات سال 2012 که به پیروزی مرسی نخستین رییس جمهوری مردم سالارانه انتخاب شده مصر انجامید، سوم شده بود.

مترجمام 1403 **1917
کد N313806