مارین لوپن: اروپا برای خشنودی واشنگتن، روسیه را کشوری بد نشان می‌دهد

سیاسی

رهبر حزب "جبهه ملی فرانسه" امروز (یکشنبه) در مصاحبه‌ای با هفته نامه آلمانی "اشپیگل" گفت، اروپا مسئولیت آنچه در اوکراین رخ می دهد را تقبل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، مارین لوپن، رهبر حزب "جبهه ملی فرانسه" گفت، از ایده حکومت فدرالی برای اوکراین حمایت کرده و اتحادیه اروپا را به هیزم انداختن در این آتش با پیشنهاد عضویت به کشوری که نیمی از جمعیتش گرایش به شرق دارد، متهم کرد.

وی افزود، اروپا به منظور خشنودی آمریکا، روسیه را کشوری بد نشان می‌دهد اما باید به جای سرنخ گرفتن از واشنگتن، نظر و عقیده خود را داشته باشد.

رهبر جبهه ملی فرانسه ادامه داد: مردم آمریکا به دنبال توسعه نفوذ جهانی خود به ویژه در اروپا هستند که بر مبنای منافع خودشان است نه منافع ما. من ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را به خاطر دفاع از منافع روسیه و مردم روس تحسین می‌کنم و بسیار خوشحالم که پوتین به هیچ کشوری اجازه نداده تا بر تصمیم گیری‌هایش تاثیر بگذارد.

جبهه ملی تحت رهبری لوپن که یکی از منتقدان سرسخت اتحادیه اروپاست در 25 مه سال جاری میلادی اکثریت آراء را در انتخابات فرانسه در پارلمان اروپا کسب کرده و از اتحادیه محافظه کار "جنبش مردمی" و سوسیالیست‌های حاکم پیشی گرفت.

مارین لوپن در مصاحبه با مجله اشپیگل اتحادیه اروپا را "هیولای ضد دموکراتیک" توصیف کرد.

وی در مصاحبه دیگری با روزنامه اتریشی "کوریر" گفت، اتحادیه اروپا به صورت احمقانه جنگ سردی مقابل روسیه به راه انداخت که در حقیقت علیه منافع خودش است. ادامه روابطی خوب با کشوری همچون روسیه یکی از واجبات برای جهان است.

لوپن که مدافع خروج فرانسه از اتحادیه اروپاست، افزود: آقای پوتین یک وطن پرست است. او به استقلال مردمش اهمیت می‌دهد. او می‌داند که ما از ارزش‌های مشترکی برای تمدن اروپا دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: شیوه‌ پوتین در اداره روسیه بیانگر تعهدش به ارزش‌های جامعه است.

انتهای پیام

کد N313523