طلا به ایلنا خبر داد:

جلسه نمایندگان استان تهران با نوبخت/ یررسی بودجه پایتخت

مجلس

53درصد درآمدهای مالیاتی بودجه سال 93 را مردم استان تهران تأمین می‌کنند و این در حالی است که 3.7 درصد از این درآمدها به مردم این استان اختصاص می‌یابد و سهم استانداری تهران از کل درآمدهای نفتی 1.7 دهم میلیارد تومان است.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران از برگزاری جلسه نمایندگان این استان با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری خبر داد.

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص جلسه امروز نمایندگان استان تهران با محمدباقر نوبخت گفت: این جلسه به دعوت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و با حضور نمایندگان استان تهران در محل این معاونت برگزار شد که در این جلسه پیرامون اعتبارات ماده 22 قانون بودجه سا ل93 در راستای اجرای حکم ماده 180قانون مباحثی مطرح شد.

وی با بیان اینكه بر اساس قانون بودجه سال 93 اعتباری معادل 3750 میلیارد تومان بین استان‌های کشور توزیع می‌شود، اظهار داشت: بر اساس شاخص‌های تعیین شده متاسفانه کل سهم استان تهران تنها 121 میلیارد تومان از این میان تعیین شده که به هیچ عنوان مورد تأئید نمایندگان نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 53درصد درآمدهای مالیاتی بودجه سال 93 را مردم استان تهران تأمین می‌کنند و این در حالی است که 3.7 درصد از این درآمدها به مردم این استان اختصاص می‌یابد و سهم استانداری تهران از کل درآمدهای نفتی 1.7 دهم میلیارد تومان است.

طلا با تاكید بر اینكه باید شاخصه‌های معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در خصوص توزیع اعتبارات تغییر کند، یادآور شد: نمایندگان استان تهران در مورد این تغییر مصمم هستند.

 

کد N313510