نشست دوستان سوریه،

نماینده پارلمانی موریتانی: رخدادهای سوریه یک جنگ جهانی است

نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان موریتانی، رخدادهای سوریه را یک جنگ جهانی توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدی محمد شیبانی در دومین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه اظهار کرد: حضور در نشست دوستان سوریه مایه افتخار ماست و من از این بابت مراتب تشکر خود را از دولت، ملت و رهبری جمهوری اسلامی ابراز می‌دارم که چنین ابتکار عملی برای حل مساله سوریه نشان دادند در حالی که خود این کشور شاهد فشارهایی است.

وی با بیان اینکه ملت ایران در برخورد با دشواری‌ها پایداری به خرج داده، تصریح کرد: ما از کمک‌های ایران به سوریه که قلب تپنده اعراب است، تقدیر می‌کنیم و به تلاش‌های سوریه برای کمک به مساله فلسطین که مساله ما و همه آزادگان جهان است، درود می‌فرستیم.

نماینده پارلمان موریتانی ادامه داد: ما بر این باوریم که رخدادهای سوریه یک جنگ جهانی است و نه تنها سوریه و بشار اسد هدف قرار گرفته‌اند، بلکه می‌خواهند مقاومت ملت سوریه در برابر رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهند.

شیبانی اضافه کرد: ملت سوریه ملت اصیلی است و استحکام اراده مردم و ارتش سوریه باعث شده که دشمنان نتوانند گام‌های استکباری و جنایت پیشه خود را عملی کنند و از منحرف کردن خط مشی سوریه ناکام بمانند.

نماینده پارلمان موریتانی در پایان از بازپس‌گیری سرزمین سوریه توسط این کشور، حمایت و ابراز امیدواری کرد که این کشور به صلح و صفای پیش از جنگ برگردد.

انتهای پیام

کد N313490