نشست دوستان سوریه،

نماینده مجلس کنیا: برگزاری انتخابات آزاد در سوریه علائمی از حاکمیت ملی است

نماینده مجلس کنیا برگزاری انتخابات آزاد در سوریه را علامتی از حاکمیت ملی دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کریستیانتا وامایا نماینده مجلس کنیا در دومین اجلاس کشورهای دوست سوریه عنوان کرد: مشکلاتی که حکومت و مردم سوریه با آن مواجه هستند بستگی به انتخاباتی دارد که برگزار می‌شود به همین جهت باید به ملت سوریه تبریک گفت چون این انتخابات علائمی از حاکمیت ملی است.

وی ادامه داد: مشکلات سوریه با مذاکره حل می‌شود و کشور ما از انتخابات آزاد شفاف در سوریه حمایت می‌کند.

نماینده مجلس کنیا تاکید کرد که تروریسم یک خطر جهانی است که باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم آن را حل کنیم. از جامعه جهانی می‌خواهم که با هم متحد شده و تضمینی دهد که عمر گروه‌های تروریستی به زودی به پایان خواهد رسید. امیدواریم بتوانیم با تلاش‌ها و اقدامات مناسب مانع از گسترش تروریسم شویم.

وی از جهانیان تقاضا کرد با هم متحد شوند تا پدیده تروریسم از بین برود و افزود: باید به این مساله نیز توجه کرد که بدون توجه به فرهنگ و مذهبی که داریم با تروریسم مبارزه کنیم.

نماینده مجلس کنیا افزود: در خصوص مردم سوریه، دموکراسی تنها فرآیند خوبی است که می‌تواند رهبری این کشور را انتخاب کند. داشتن حاکمیت درست و شفاف در زمانی ممکن می‌شود که اصول دموکراسی رعایت شود.

وی در پایان از همسایگان سوریه و کشورهایی در این نشست حضور ندارند نیز خواست دست به دست هم دهند تا آتش‌بس در سوریه پیاده شود و مردم بتوانند در سوریه نفس بکشند.

انتهای پیام

کد N313388