رئیس کمیسیون سیاست خارجی زیمبابوه:

تروریست ها از همه جا به سوریه رفته اند

مجلس

رئیس کمیسیون سیاست خارجی زیمبابوه با اشاره به این که از همه جای دنیا گروه های تروریستی را به سوریه اعزام کردند گفت: زمان آن شده که علیه سلطه آمریکا با هم متحد شویم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، تورو سینگازی رئیس کمیسیون سیاست خارجی زیمبابوه در اجلاس روسای کمیسیون های سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه که از صبح امروز در تهران در حال برگزاری است با اعلام حمایت از بشار اسد به خاطر اقدام مقاومتی در برابر تجاوزات قدرت های خارجی گفت: از همه جای دنیا گروه های تروریستی به این کشور اعزام شده است.

وی با اشاره به اینکه اهداف زیمباوه با اهداف ایران همگرایی دارد افزود: امیدواریم بحران در سوریه خاتمه پیدا کرده و منطقه به سمت ثبات قدم بر دارد، زمان آن شده که علیه سلطه آمریکا با هم متحد شویم.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی زیمباوه گفت: سوریه برای سوری ها، ایران برای ایرانی ها و زیمبابوه برای زیمبابوه ای ها ولی باید همه با هم متحد باشیم.

همچنین در این نشست  سفیر کوبا در تهران با اشاره به اولین نشستی که سال گذشته درباره سوریه توسط جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: در آن نشست همواره با ملت سوریه همدردی کردیم و طرفداری خود را از راه‌ حل صلح‌آمیز برای بحران سوریه که 3 سال جان بسیاری را گرفت، اعلام کردیم.

وی افزود: در این نشست هم این موضع را تکرار می کنیم.

سفیر کوبا در تهران با اشاره به نشست وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در الجزایر که چند روز پیش برگزار شد، گفت: در این نشست وزیر خارجه کوبا اعلام کرد که به راه حل سیاسی از طریق مذاکره و گفتگو و روند مسالمت‌آمیز برای حل بحران سوریه تاکید می کنیم و حمایت خود را بدون دخالت کشورهای خارجی ابراز می داریم، راه حل سیاسی تنها راه حل این مناقشه است.

وی ادامه داد: سوریه هدف تجاوزهای جنایتکارانه دولت هایی است که از بیرون مرزها آن را حمایت می کنند؛ قدرت های خارجی روش فرسایشی ظریف تری را مدنظر قرار داده اند، بدون اینکه با خشونت خداحافظی کرده باشند هدفشان نابود کردن نظم داخلی سوریه است.

سفیر کوبا در ایران ادامه داد: البته شاهد این رفتارها در بقیه مناطق دنیا از جمله آمریکای لاتین و به ویژه ونزوئلا هستیم که به همین روش سعی کردند نظرات خود را اعمال کنند و البته این بحران در اوکراین نیز وجود دارد.