نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

اصلاح ساختار سازمان تامین اجتماعی کشور ضروری است

سیاسی

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وابستگی صنعت بیمه کشور به دولت و عدم خدمات بهتر بیمه‌ای گفت: اصلاح ساختار سازمان تامین اجتماعی کشور ضروری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، محمدرضا پورابراهیمی در همایش بررسی راهکارهای جذب سرمایه در اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه ساختار سازمان تامین اجتماعی کشور مورد مغفول مانده است، گفت: به دلیل ساختار ضعیف و وابستگی این سازمان به دولت، ارائه خدمات در این سازمان هم مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌ها در دنیا به دو صورت ارائه خدمات اجتماعی و بازرگانی فعالیت می‌کنند، افزود: سازمان تامین اجتماعی کشور یکی از مجموعه‌های بزرگ اقتصادی کشور است که می‌تواند با فعالیت اقتصادی بسیاری از مشکلات این حوزه را حل کند.

پورابراهیمی با اعلام اینکه صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی، کارگران و کارفرمایان هستند، خاطر نشان کرد: وقتی کارفرمایان 23 درصد و کارگران 7 درصد به این سازمان حق بیمه پرداخت می کنند چرا نباید توسط خودشان اداره شود.

وی افزود: در هیچ جای دنیا این سازمان توسط دولت اداره نمی‌شود در حالی که در کشور ما تامین اجتماعی از مردم است ولی توسط دولت اداره می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه هر جا دولت تصدی‌گری کند فعالیت‌های اقتصادی کاهش پیدا می‌کند، گفت: در قانون برنامه پنجم آمده است که می شود سازمانی شبیه این سازمان در کشور تاسیس کرد تا با تامین اجتماعی رقابت کند.

وی تصریح کرد: به دلیل انحصاری بودن این بیمه، صنعت بیمه کشور دچار چالش شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه اصلاح ساختار در این سازمان و در مجموع صنعت بیمه کشور، بسیار ضروری است، تاکید کرد: با ورود صنعت بیمه در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری می‌شود به اقتصاد کشور هم کمک کرد.

انتهای پیام

کد N312921