۰

آمریکا و استرالیا روابط نظامی خود را با تایلند متوقف کردند

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

استرالیا و آمریکا با به حالت تعلیق درآوردن روابط نظامی خود با تایلند به رهبران کودتای نظامی تایلند تاکید کرده‌اند تا دموکراسی را مجددا احیا کنند و در عوض رهبری ارتش تایلند خواستار صبر و شکیبایی بیشتر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در یک نفرانس خبری در سنگاپور گفت: آمریکا روابط نظامی خود با تایلند را به حالت تعلیق درآورده و کمک‌های آتی خود به نیروهای مسلح این کشور را مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهد.

هاگل روی گردانی تایلند از دموکراسی را تقبیح کرد و به رهبران کودتای این کشور گفت که سریعا قدرت مردمی را از طریق انتخابات آزاد و عادلانه احیا کنند.

وی با تاکید بر نیروهای مسلح سلطنتی تایلند در پایان دادن به سرکوب آزادی‌های بیان و مدنی و آزادی‌ ده‌ها بازداشتی، افزود: دولت‌های دموکراتیک نزدیک‌ترین دوستان ما هستند.

جولی بیشاپ، وزیر امور خارجه استرالیا نیز گفت: دولت کانبرا نگران اقدامات نظامی در تایلند است. ما کمک خود به ارتش تایلند را کمتر می‌کنیم و در آینده کمترین ارتباط و مراوده را با رهبری نظامی تایلند برقرار خواهیم کرد.

ژنرال پرایوس چان ‌ اوچا، فرمانده ارتش تایلند و رهبری کودتای نظامی در جریان خطابه تلویزیونی روز جمعه گفت: ارتش به زمان بیشتری برای جمع آوری نیروهای مخالف سیاسی به منظور تعیین اصلاحات نیاز دارد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.