آمریکا و استرالیا روابط نظامی خود را با تایلند متوقف کردند

استرالیا و آمریکا با به حالت تعلیق درآوردن روابط نظامی خود با تایلند به رهبران کودتای نظامی تایلند تاکید کرده‌اند تا دموکراسی را مجددا احیا کنند و در عوض رهبری ارتش تایلند خواستار صبر و شکیبایی بیشتر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در یک نفرانس خبری در سنگاپور گفت: آمریکا روابط نظامی خود با تایلند را به حالت تعلیق درآورده و کمک‌های آتی خود به نیروهای مسلح این کشور را مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهد.

هاگل روی گردانی تایلند از دموکراسی را تقبیح کرد و به رهبران کودتای این کشور گفت که سریعا قدرت مردمی را از طریق انتخابات آزاد و عادلانه احیا کنند.

وی با تاکید بر نیروهای مسلح سلطنتی تایلند در پایان دادن به سرکوب آزادی‌های بیان و مدنی و آزادی‌ ده‌ها بازداشتی، افزود: دولت‌های دموکراتیک نزدیک‌ترین دوستان ما هستند.

جولی بیشاپ، وزیر امور خارجه استرالیا نیز گفت: دولت کانبرا نگران اقدامات نظامی در تایلند است. ما کمک خود به ارتش تایلند را کمتر می‌کنیم و در آینده کمترین ارتباط و مراوده را با رهبری نظامی تایلند برقرار خواهیم کرد.

ژنرال پرایوس چان ‌ اوچا، فرمانده ارتش تایلند و رهبری کودتای نظامی در جریان خطابه تلویزیونی روز جمعه گفت: ارتش به زمان بیشتری برای جمع آوری نیروهای مخالف سیاسی به منظور تعیین اصلاحات نیاز دارد.

انتهای پیام

کد N312809