۱

نماینده پارلمان مکزیک:خشونت در سوریه متوقف شود/خلع سلاح کلی در سوریه انجام شود

  • ۱۵بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای مکزیک خواستار خلع سلاح کلی در سوریه و توقف خشونت‌ها در این کشور شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گابریلا کوباس بارون در دومین نشست روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه، اظهار کرد: در بحران سوریه خیلی از کشورها دخیل بودند و بسیاری نقش خود را آنطور که باید ایفا نکردند. متاسفانه این بحران آوارگان، زخمی‌ها، ایتام و مرگ و میرهای زیادی به جا گذاشت.

وی خواستار توقف خشونت در سوریه شد و گفت: این خیلی مهم است که در سوریه خلع سلاح کلی انجام شود. مداخله خارجی اتفاق نیفتد و مردم حق تعیین سرنوشت خود را داشته باشند.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای مکزیک با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه، تصریح کرد: برای ما مهم است که شرایط لازم برای صلح در سوریه ایجاد شود چرا که موضوع هزاران زندگی در سوریه در میان است و از طریق نظامی نمی‌توان راه‌حلی برای مساله سوریه پیدا کرد بلکه راه‌حل این بحران از طریق صلح امکان‌پذیر است.

وی منافع مردم سوریه را در اولویت دانست و گفت: ما امیدواریم گفت‌وگوهای ملی در این کشور ایجاد شود تا همه بتوانند با یکدیگر گفت‌وگو کنند و پناهندگان هم به کشورشان برگردند چرا که این افراد اکنون آواره‌اند و مشکلات آموزش و بهداشت دارند.

بارون در پایان خاطرنشان کرد: ما معتقدیم به دلیل منافع مردم سوریه که امروز در شرایط سختی هستند، باید نسبت به ارسال کمک‌های خارجی به این کشور اقدام شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.