نشست دوستان سوریه،

نماینده پارلمان روسیه: مداخله بیگانگان در امور داخلی کشورها محکوم است

عضو کمیته روابط بین الملل شورای فدراسیون روسیه با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری در سوریه گفت که بشار اسد در دوران بحران سوریه به عنوان یک سیاستمدار خردمند توانسته حمایت دوستان خود در صحنه بین‌الملل جلب کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، ایگور نیکولاویچ مارازوف در دومین نشست روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه با محکوم کردن مداخله بیگانگان در امور داخلی کشورها از جمله اوکراین،‌سوریه افغانستان و .. اظهار کرد: آمریکا معتقد به ایجاد یک جهان یک قطبی است خواستار سلطه بیشتر بر کشورها است. اوباما چندی پیش در سخنرانی خود گفته بود روسیه مورد مجازات قرار گرفته و ایزوله شده و اما ما عکس این را شاهد هستیم.

وی افزود: روسیه همراه کشورهای همسایه و شرکای خود در صحنه جهانی تاکید زیادی دارد که جهان چند قطبی ایجاد کند.

نماینده پارلمان روسیه با اشاره به ارزیابی امریکا از برگزاری ناموفق انتخابات ریاست جمهوری در سوریه تصریح کرد: آمریکا تصمیم گرفته کمک نظامی به مخالفین را گسترش دهد و گروه های مخالف را بیشتر مسلح کند. ما در اوکراین هم دیدیم که آ‌مریکایی‌ها چطور نفوذ کردند اهداف خود برای ایجاد انقلاب در اوکراین را پیاده کردند آنها بر نفوذ در رسانه‌ها تمرکز کردند بعد از آن چریک‌های نظامی را برای اوکراین آموزش دادند. ایالات متحده در سالهای گذشته توانسته در شبکه های بین‌المللی نفوذ کند و آنها برای یافتن لحظه مناسب منتظر هستند.

عضو کمیته روابط بین الملل شورای فدراسیون روسیه با اشاره به هدف‌ قرار دادن بشار اسد از سوی غربی‌ها و آمریکا خاطر نشان کرد: این در حالی که مردم سوریه معتقد بودند تنها بشار اسد می‌تواند مشکلات را حل کند. او قدرت خود را ثابت کرده بود؛ برای مردم سوریه ثابت شده بود می‌تواند گزینه خوبی باشد. او در شرایط دشوار توانست نیروهای نظامی را تحت کنترل در بیاورد و مقابل مخالفت‌ها ایستادگی کند بشار اسد توانسته به عنوان سیاستمدار خردمند در صحنه بین المللی حمایت دوستان خود را جذب کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: انتخابات ریاست جمهوری در سوریه با موفقیت برگزار شود.

انتهای پیام

کد N312660