رییس هیات نیکاراگوئه در دومین اجلاس دوستان سوریه:

ملت سوریه در انتخابات ژوئن حضور گسترده خواهند داشت

تهران,نشست

تهران - ایرنا - رییس هیات نیکاراگوئه ای حاضر در دومین نشست روسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه با بیان این که ملت سوریه در انتخابات ژوئن حضور گسترده خواهند داشت گفت: به رغم همه سوء استفاده ها و گرفتاری هایی که در سوریه ایجاد شد ملت شجاع و مقاوم سوریه پیروز میدان خواهند بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «اریس بلاندون» در این نشست گفت: ما معتقدیم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه نشان دهنده مردم سالاری در این کشور و مخالفت قاطع با قدرت های پلید است.

وی اضافه کرد: نیکاراگوئه در کنار همه نمایندگان ملت های دوست سوریه حمایت خود را از روند دموکراسی و حل سیاسی بحران سوریه اعلام می کند و تاسف خود را از غارتی که متاسفانه در سه سال گذشته صورت گرفته اعلام می کند.

وی افزود: شرم آورترین اقدامی که می تواند در سوریه صورت بگیرد متاسفانه حضور مداخله گرانه و تجاوزگرانه امپریالیسم است.

وی ضمن ستایش از مقاومت شجاعانه مردم سوریه در عین حال ابراز تاسف خود را از جنایات عمیقی که با حمایت قدرت های بزرگ در این کشور باستانی صورت گرفته اعلام کرد.

وی اضافه کرد: باید تصریح کنم که ایالات متحده آمریکا و قدرت های مداخله گر به هیچ وجه علیرغم تلاش های خود نخواهند توانست مانع رسیدن ملت ها به تعیین سرنوشتشان بشوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا دومین اجلاس روسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه در محل هتل اسپیناس تهران در حال برگزاری است.

سیام(3)**2021**9132 ** 1418
کد N312475