عمرو موسی: هنوز تصمیم قطعی برای جانشینی اخضر ابراهیمی نگرفته‌ام

سوريه

دبیرکل سابق اتحادیه عرب اعلام کرد نامزدی وی برای جانشینی اخضر ابراهیمی هنوز قطعی نیست و وی در این خصوص تصمیم جدی اتخاذ نکرده است.

دبیرکل سابق اتحادیه عرب اعلام کرد نامزدی وی برای جانشینی اخضر ابراهیمی هنوز قطعی نیست و وی در این خصوص تصمیم جدی اتخاذ نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، عمرو موسی، دبیرکل سابق اتحادیه عرب درخصوص نامزدی‌اش برای جانشینی اخضر ابراهیمی، فرستاده سابق سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه گفت: مساله نامزدی من برای جانشینی اخضر ابراهیمی مطرح شده است، اما من هنوز تصمیم جدی و نهایی در این خصوص اتخاذ نکرده‌ام.

وی در مصاحبه با روزنامه عربستانی عکاظ گفت: مسوولیت‌های سنگینی در داخل مصر بر دوش من قرار دارد و من مشغله‌های بسیاری دارم و به همین دلیل، تصمیم‌گیری در این خصوص کار ساده‌ای نیست.

نام عمرو موسی برای جانشینی اخضر ابراهیمی مطرح شده است، چرا که وی علاوه بر روابط گسترده‌ای که در سطح بین‌المللی داشته است، فرد با تجربه‌ و مناسبی برای برعهده گرفتن این پست به شمار می‌آید.

عمرو موسی گفت که نامزدی وی برای تصدی این پست هنوز در حد یک پیشگویی است و وی تصمیم نهایی خود را در این خصوص اتخاذ نکرده است.

قطعی نبودن تصمیم عمرو موسی برای جانشینی اخضر ابراهیمی این احتمال را بوجود می‌آورد که وی درصدد تصدی پستی در نظام جدید مصر است.

در گذشته نیز پیش بینی شده بود که شاید وی نامزد پست مشاور رئیس جمهور مصر در امور امنیت ملی و امور خارجه شود و یا ریاست شورای امنیت ملی این کشور را بر عهده داشته باشد.

انتهای پیام

کد N312337