احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا:

اگر تخلف بورسیه دانشجویان صحت داشته باشد مسوولان وقت باید پاسخ دهند

سیاسی

یک عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در بررسی‌ها مشخص شود که دانشجویانی که بورسیه شده‌اند کارشان غیرقانونی بوده و یا تخلف داشته‌اند و این مسئله صحت داشته باشد باید مسوولان پاسخگو باشند.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره بررسی‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از موضوع پرونده سه هزار دانشجویی که گفته شده بورسیه نیمی از آنها تخلف بوده است گفت: قطعا با توجه به آنچه که وزارت علوم اعلام کرده کمیسیون آموزش و تحقیقات بعد از تعطیلات مجلس به طور جد این موضوع را در دستور کار قرار داده و پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش این موضوع را پیگیری می‌کند گفت: چنانچه موضوع صحت داشته باشد به یقین برخوردهای قانونی را خواهیم داشت.

این عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر چنین موضوعی اتفاق افتاده باشد شکی وجود ندارد که قطعا پیگیری خواهد شد و به اطلاع عموم و مردم و جامعه علمی خواهد رسید؛ زیرا جایگاه علمی طبیعتا برای ما مهمتر است.

احمدی لاشکی خاطر نشان کرد: بنابراین در صورت صحت این موضوع مسوولان باید پاسخگو باشند و چه بسا به مراجع قضایی نیز باید گزارش آن اعلام شود.

انتهای پیام

کد N312296