تهدید مخالفان بحرینی به تحریم انتخابات پارلمانی

سیاسی

مخالفان بحرینی تهدید کردند انتخابات پارلمانی را که قرار است امسال برگزار شود، تحریم کرده و در آن شرکت نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، مخالفان بحرینی در بیانیه‌ای اعلام کردند که تا زمانی که دولت تضمین ندهد انتخابات بیانگر اراده مردم است، در انتخابات شرکت نخواهند کرد و بحرین از سال 2011 شاهد اعتراضات و درگیری‌های زیادی بوده است.

مذاکرات میان دولت و مخالفان به بحران‌های سیاسی خاتمه نداده است و جمع زیادی از شیعیان از تبعیض سیاسی و اقتصادی در کشور شکایت می‌کنند در حالی که مقامات بحرینی این اتهامات را نمی‌پذیرند.

در بیانیه‌ای که بعد از نشست جمعیت الوفاق ملی که بزرگترین گروه شیعی مخالف در این کشور است صادر شد، مخالفان اعلام کردند که اگر این انتخابات منجر به حل بحران سیاسی کشور نشود انتخابات را تحریم کرده و در آن شرکت نمی‌کنند.

در این بیانیه آمده است: باید انتخابات آتی دولت نماینده اراده مردم بوده و امنیت و استقلال را برای همگان به دنبال داشته باشد.

در این راستا مخالفان از جوامع بین‌المللی خواستند در تحقق دموکراسی آن‌ها را یاری کنند.

مخالفان اعلام کردند: اگر دولت وارد گفتگوهای جدی نشود و برای حل بحران‌ها به توافق نرسند آینده کشور نامشخص خواهد بود و تنها یک راه حل برای مخالفان وجود خواهد داشت و آن هم ادامه جنبش‌های مسالمت‌آمیز مردمی است که از 14 فوریه 2011 شروع شد.

دولت بحرین هر گونه اعتراض‌ها و درگیری‌هایی را که از سوی دولت برای برپایی آن‌ها اجازه داده نشده را ممنوع می‌کند.

پیشتر دولت بحرین از سال 2011 انتفاضه‌های مردمی را با کمک عربستان صعودی و دیگر کشورهای خلیج فارس سرکوب کرده بود، اما این درگیری‌ها و اعتراضات همچنان تا نیمه‌های سال 2012 ادامه داشت.

انتهای پیام

کد N311963