از سوی قاضی اصغرزاده رسیدگی می‌شود

پرونده شکنجه زن ایرانی در برلین

دادگاه كيفري استان تهران

پرونده زن جوان ایرانی که در برلین آلمان از سوی مردی مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، به زودی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده رسیدگی می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زن جوانی به نام بنفشه که به تازگی از همسرش جدا شده بود، در سال 91 به همراه دخترش برای زندگی به آلمان سفر می‌کند و از طریق عضویت در شبکه‌های اجتماعی با مردی به نام امید آشنا می‌شود.

روابط بنفشه و امید روز به روز افزایش می‌یابد تا آنجا که امید برای بنفشه در برلین خانه‌ای اجاره کرده و رابطه‌اش با دختر بنفشه نیز افزایش می‌یابد. پس از مدتی امید شروع به محدود کردن بنفشه می‌کند و وی که از رفتار و برخورد امید به ستوه آمده بود از او می‌خواهد که از یکدیگر جدا شوند، اما امید با نظر بنفشه مخالفت می‌کند و همین موضوع باعث وقوع حادثه‌ای ناگوار می‌شود.

ساعت 7:30 نهم آبان ماه 91 امید با یک بسته که شامل طناب و چسب بود به منزل بنفشه می‌رود و وی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و در نهایت شروع به بریدن اعضای بدن بنفشه از جمله نوک بینی، انگشت‌ها و دیگر بخش‌های بدن وی می‌کند.

پس از رسانه‌ای شدن این خبر در مطبوعات و اعلام جرم پلیس برلین نسبت به امید، پلیس آگاهی ایران در جریان موضوع قرار گرفت و از آنجا که نامبرده قصد حضور در ایران را داشت، پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و تحقیقات آغاز شد. پس از انتشار این خبر، مدارک، عکس‌ها و گزارش‌های این ماجرا در اختیار قاضی سپیدنامه بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی تهران قرار می‌گیرد.

عامل این جنایت همان روز برلین را ترک می‌کند و از مرز آذربایجان وارد ایران شده و سرانجام در روز 26 آبان‌ماه سال 91 در ایران دستگیر می‌شود.

بر اساس این گزارش، متهم این پرونده حدود یک سال و نیم است که در حبس بسر می برد و قرار مجرمیت وی صادر و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده است.

شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به زودی به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N311874