معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد؛

لزوم تقویت نظارت ها برای مقابله با ورود بیماریهای واگیر به کشور

معاون اول

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با اشاره به امکان ورود برخی بیماریها به داخل کشور از طریق مهاجرین و اتباع بیگانه گفت: متاسفانه گاهی اوقات ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به داخل کشور با انتقال برخی بیماریهای واگیر همراه است که باید استانداری ها و دستگاه های مسوول با تشدید و تقویت نظارتها از بروز این حوادث جلوگیری کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «اسحاق جهانگیری» در جلسه کنترل و پیشگیری بیماری «وبا» با تاکید بر اینکه پیشگیری همواره مقدم بر درمان است، افزود: پیشگیری از بروز بیماریهای واگیر و بخصوص وبا نیازمند همکاری همه آحاد مردم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر بخش ها است.

وی از وزارت بهداشت به دلیل اقدامات پیشگیرانه و حساسیت نسبت به امکان گسترش و شیوع وبا در برخی استان های مرزی کشور قدردانی کرد و از دستگاه ها و استانداری ها خواست همکاری لازم را با این وزارتخانه بعمل آورند.

«سید حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت نیز با اشاره به این که در سال گذشته تنها هفت نفر از اتباع کشور افغانستان در ایران به دلیل بیماری وبا جان باخته اند، افزود: با وجود نظام هشداردهنده و هوشیار این وزارتخانه و نمونه گیری های مستمر در استانهای سراسر کشور، تلفات ناشی از بیماریهای واگیردار در کشور بسیار کاهش یافته که البته لازم است با اقدامات پیشگیرانه از بروز همین میزان اندک نیز جلوگیری شود.

در این نشست که وزیر جهاد کشاورزی، استانداران کرمان، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان، نمایندگان نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط نیز حضور داشتند موضوع شیوع مقطعی برخی بیماری ها از جمله وبا در مناطق مرزی جنوب شرق کشور بررسی و پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ گردید.

سیام(1)**9189** 1418
کد N311809