سیدرضا اکرمی:

مسابقات قرآن ثابت می‌کند تهاجم تبلیغات بیگانگان دروغ محض است

قرآن کريم

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ثابت می‌کند تهاجم تبلیغات بیگانگان نه تنها دروغ محض است بلکه منجر به گرایش بیشتر جهان اسلام به کشور ما می‌شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ثابت می‌کند تهاجم تبلیغات بیگانگان نه تنها دروغ محض است بلکه منجر به گرایش بیشتر جهان اسلام به کشور ما می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی با بیان این‌ مطلب اظهار کرد: برگزاری مسابقات قرآن کریم آن هم در عرصه بین‌المللی یکی از نعمت‌های خداوند است که هر ساله به همت سازمان اوقاف و امور خیریه در ماه رجب برگزار می‌شود.

وی به اهداف و دستاوردهای مهم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اشاره و تصریح کرد: تکریم قرآن کریم، جلب توجه مسلمانان به آموزه‌های قرآنی و مشاهده آثار معارف قرآنی در ایران از جمله دستاوردهای مهم این مسابقات است.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به این‌که «ما قرآن را کتاب ذکر و یادآوری می‌دانیم» افزود: برگزاری مسابقات باعث می‌شود ما قرآن را در بین مسلمانان جهان اسلام به نمایش در آوریم و این امر باعث انس و الفت هر چه بیشتر به آموزه‌های قرآن کریم می‌شود.

وی با بیان این‌که «در حال حاضر ما با تهاجمات تبلیغات بیگانگان علیه ایران اسلامی مواجهیم» افزود: دشمنان ایران هراسی و شیعه هراسی را علیه جمهوری اسلامی دنبال می‌کنند لذا برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، مذاکرات و گفت و شنود قاریان و حافظان نه تنها این تبلیغات را خنثی می‌کند بلکه منجر به گرایش بیشتر کشورها به ایران اسلامی می‌شود.

اکرمی خنثی شدن تخریب‌ها علیه جمهوری اسلامی را یکی از آثار مهم برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانست و گفت: قاریان و حافظان جهان اسلام با حضور در ایران نه تنها متوجه می‌شوند که تبلیغات بیگانگان دروغ محض است بلکه این حقیقت به وضوح برای آنها آشکار می‌شود که مردم ایران به قرآن احترام می‌گذارند و حتی یک کلمه از قرآنی که ایرانیان آن را قرائت می‌کنند با قرآن سایر مسلمانان تفاوت ندارد.

وی با تأکید بر این‌که «تاکنون سازمان اوقاف و امور خیریه به وظیفه ذاتی خود در گسترش مفاهیم قرآنی به خوبی عمل کرده است» افزود: احترام و تکریم سازمان اوقاف نسبت به فعالیت‌ها و امور قرآنی ستودنی است.

انتهای پیام

کد N311748