فرمانده نیروی زمینی سپاه:

قدرت بازدارندگی نیروی زمینی سپاه افزایش یافته است

سپاه,نيروي زميني سپاه،

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این نیرو از توان بازدارندگی مطلوب و بالاتر از حد تصور قدرت‌های زورگو برخوردار است.

وی اظهار کرد: نیروی زمینی سپاه پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران را به همه کشورهای دنیا بویژه همسایگان خود اعلام می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار محمد پاکپور در دیدار با وابستگان نظامی کشورهای خارجی با بیان این‌که «سپاه پاسداران نهادی انقلابی است که با استفاده از نیروهای مکتبی، انقلابی و متعهد مسوولیت حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن را برعهده دارد» گفت: نیروی زمینی سپاه در این راستا از توانایی‌ها و ظرفیت‌های متعددی برخوردار است که در طول عمر سپاه به بروز و ظهور رسیده است.

وی در ادامه اقدامات سپاه از تشکیل این نیرو را مقابله با آشوب‌ها و اقدامات گروه‌های ضدانقلاب در اوایل انقلاب، حضور قدرتمندانه نیروی زمینی در دوران دفاع مقدس، تداوم دفاع از مرزهای کشور پس از پایان دفاع مقدس، برقراری موفقیت‌آمیز امنیت در شمال غرب و جنوب شرق کشور با توجه به تحریک‌ قدرت‌های بیگانه، حضور موثر و موفق در امدادرسانی به مردم در حوادث غیرمترقبه، حضور موفق در عرصه سازندگی کشور و کمک به دولت در محرومیت‌زدایی از مناطق محروم مرزی ذکر کرد.

پاکپور همچنین با اشاره به این‌که «نیروی زمینی موفقیت چشمگیری در ساخت تجهیزات مدرن در راستای افزایش قدرت بازدارندگی خود به دست آورده است» اظهار کرد: در دهه‌های گذشته هدف استکبار و مدعیان دروغین حقوق بشر جنگ‌افروزی، ایجاد نزاع در کشورهای اسلامی نسل‌کشی و ایجاد تفرقه میان مسلمانان بوده است. هدف نهایی استکبار هم تضعیف مسلمانان و تقویت رژیم صهیونیستی است و جنگ‌های خانمان‌سوز منطقه همگی گواه این مدعاست.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه اظهار کرد: این در حالی است که موضع جمهوری اسلامی ایران، وحدت کشورهای جهان در مقابل تفکرات استکباری است زیرا همه جهان از استکبار آسیب دیده است. پیام ما برای همه کشورهای صلح‌طلب و مدافع آزادی و کرامت انسانی و بویژه کشورهای همسایه، پیام صلح و دوستی است و شاهد آن هم تاریخ 200 ساله اخیر جمهوری اسلامی ایران است زیرا در این مدت ایران به هیچ کشوری تجاوز نکرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما معتقدیم همه ملت‌ها باید با استقلال کامل در امور داخلی خود تصمیم بگیرند و این همان نظام مردم‌سالار است که استکبار آن را برنمی‌تابد. به هرحال نیروی زمینی سپاه اعلام می‌کند که این آمادگی را دارد روابط و مناسبات دفاعی خود را در سراسر دنیا توسعه داده و تقویت کند.

بنابر گزارش ایسنا، پس از سخنان فرمانده نیروی زمینی سپاه، ارشد وابستگان نظامی کشورهای خارجی با اشاره به این‌که «سپاه پاسداران با الهام گرفتن از امام حسین (ع) نقش مهمی در حفاظت از انقلاب اسلامی به عهده گرفته است» اظهار کرد: سپاه پاسداران همچنین نقش مهمی در توسعه ملی ایران داشته است و امام خمینی در همین رابطه فرموده است اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.

انتهای پیام

کد N311360