حشمتی: سازمان بازرسی با هیچ دولتی مشکل ندارد

معاون سازمان بازرسی کشور گفت: نگذاریم شالیزارهای گیلان خشک شوند تا خوش نشین ها در آن تفریح کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه گیلان، محمدجواد حشمتی امروز در مراسم رونمایی از کتابنامه شهیدان آب منطقه‌ای گیلان، با اشاره به نزدیک شدن مراسم ارتحال امام راحل(ره) گفت: انقلاب اسلامی در برهه ای از تاریخ به وقوع پیوست که هیچ تحلیل گری در دنیا انتظار آن را نداشت.

وی اضافه کرد: با توجه به حمایت هایی که از رژیم شاه می شد حرکت های مردمی با رهبری امام موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

حشمتی با بیان اینکه ماندگاری رژیم شاه در سال 57 حداقل تا 10 سال دیگر هم پیش بینی می شد، گفت: اما اعتماد مردم به رهبر موجب شد تا اتفاق بزرگ پیروزی انقلاب رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه حضور خود امام و ادامه رهبری توسط رهبر، حضور قدرتمندانه مردم در صحنه ها و رشادت شهدا موجب شد تا با وجود توطئه های شیطنت آمیز استکبار نهال نظام هر روز مستحکم تر شود، خاطرنشان کرد: هر کس بی توجه به ادامه راه شهدا باشد راه به بیراهه می برد.

وی در خصوص بهانه های مختلف استکبار جهانی نسبت به ایران تصریح کرد: اصل ضدیت آنها با ایران، نظام و اسلام است.

حشمتی افزود: از اهداف مهم سازمان بازرسی کشور این است که مدیران با توان مدیریتی بالا با استفاده از توانمندی هایشان در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند و در ساختار سازمانی ما هدف اجرای صحیح قوانین است.

وی ادامه داد: اجرای قوانین در همه حال چاره ساز است و حتی در مواردی اگر قوانین به صورت جزیی بد هم باشند اجرای آنها در نهایت سازنده است.

وی با بیان اینکه از برنامه های مهم سازمان در آینده این است که دستگاههای موفق در اجرای قوانین تشویق شوند، تصریح کرد: دستگاههایی که نسبت به اجرای قوانین بی توجه باشند موجبات فساد را فراهم می کنند.

وی اضافه کرد: عدم شفافیت برخی از قوانین و همچنین آگاهی افراد محدود از قانون موجب شده است که کسانی که از آن اطلاع دارند با سوءاستفاده از بی توجهی دیگران قانون را دور بزنند و به طور مثال اختلاس های 3 هزار میلیاردی در کشور رقم بخورد.

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی کشور با هیچ دولتی مشکل ندارد و نگاه این سازمان فقط تخصصی و فنی است، گفت: رعایت قوانین و مقررات در دستگاه‌ها، ارائه اطلاعات سلامت ساختاری اداری را به دنبال دارد و با وجود مدیران امین، فضا برای گسترش صنعت و شکوفایی اقتصادی فراهم می شود.

حشمتی افزود: البته استفاده از سرمایه های کشور باید متناسب با ظرفیت استانها در جهت توسعه اقتصادی حرکت کند و به طور مثال در استان گیلان شکوفایی اقتصادی در بخش گردشگری باید متمرکز شود.

وی گفت: پرداختن به این مقوله که گیلان را به سمت صنعتی شدن بیش از مورد نیاز پیش ببریم اتلاف سرمایه است.

معاون سازمان بازرسی کشور با ابراز نگرانی از اینکه هکتار هکتار شالیزارهای گیلان خشک می شوند تا خوش نشین ها در آن تفریح کنند، خواستار هماهنگی دستگاههای استان در جلوگیری از ادامه این روند شد.

حشمتی گفت: تغییر کاربری های بی رویه اراضی کشاورزی و ساخت و سازها در گیلان همه مردم کشور را رنج می دهد و باید با تمام وجود موجودیت گیلان را حفظ کرد.

وی تاکید کرد: سهل انگاری ها موجب نشود که ابریشم، چای، برنج و ... دیگر محصولات کشاورزی منسوخ شود و خدای ناکرده به دست فراموشی سپرده شود.

وی گفت: همه تلاش کنند شالیزارهای امروز بدون کم و کاست به نسل آینده سپرده شود.

انتهای پیام

کد N311187